Tak tohle nuda nebude! Hokejová dvojčata a kanonýři Hübl – Lukeš v Chomutově, zarputilec a tvrďák Trávníček v Děčíně, nestor a rekordman Roubík v Ústí nad Labem. Druhá hokejová liga, která dnes odstartuje novou sezonu, slibuje plejádu zajímavých jmen a zápasů. Hned na startu si připravila severočeské derby Ústí nad Labem versus Děčín. Kupte si pivo, párek, pohodlně se usaďte, podívaná začíná!

Dnešní I. kolo:
Ústí n. L. – Děčín, 17.00
Chomutov – Klatovy, 17.30
Letňany – Vrchlabí, 18.00
Benátky n. J. – Hronov, 18.00
Jablonec – Řisuty, 18.00
Tábor – Kobra Praha, 18.00
Písek – Příbram, 18.00
Mostečtí lvi – Cheb, 18.00

„Druhá liga bude letos nesmírně náročná, není tam slabý soupeř,“ říká manažer Děčína Jan Havlíček. Stejně to vidí i mostecký šéf Lukáš Bednařík. „Očekávám velkou kvalitu. Skvělá jména přivedl Chomutov. Viktor Hübl a František Lukeš jdou dohrát své bohaté kariéry a soutěž obrovsky zvednou. Kdo se bude prát nejvýš? Těžko říct, ale tuším, že takových pět šest celků se o postup rvát bude,“ prorokuje Bednařík, kterého těší, že Most si udržel pohromadě kostru týmu a chce také čeřit vysoké vody v tabulce, k čemuž má pomoci velezkušený trenérský tandem Vladimír Kýhos – Petr Rosol.

Třaskavá budou také derby. Jedno jsme už zmínili, kdy do Ústí přijede Děčín a v jeho dresu Michal Trávníček, který v minulé sezoně nastupoval právě za celek z krajského města, jenž nakonec spadl z Chance ligy a bude se teď pokoušet o návrat. A návrat právě oznámil Jaroslav Roubík, který v první lize odehrál přes tisíc zápasů, ve svých 45 letech má nepřeberné množství zkušeností. „Motivace bude veliká, chceme být ambiciózním týmem. Přeji si, aby Ústečané chodili na hokej, který je bude bavit, a vnímali ho pozitivně. Bavil jsem se o tom i s Vlčákem (Martin Volke) a chceme Slovanu pomoct tam, kam dlouhodobě patří,“ řekl Roubík nedávno.

Naopak Děčín chce rychle vymazat z paměti minulou sezonu, kdy do samého závěru bojoval o udržení. „My jsme sice posilovali, ale to dělaly všechny týmy. Chceme atakovat play-off, takové ambice bude mít ale všech šestnáct týmů v soutěži,“ uvědomuje si děčínský Jan Havlíček a vlastně jen dokresluje, jak těžký ročník se právě rozjíždí.

Na růžích ustláno nebudou mít v krajské metropoli ani Piráti z Chomutova. Tohle derby z nedávné minulosti z bojů o extraligu slibuje pořádnou rivalitu. Navíc za Chomutovem stojí stovky fanoušků, což dokázali v krajské lize, kdy jejich návštěvy atakovaly extraligu. A co teprve, když teď budou tleskat ikonám Hüblovi s Lukešem? Hlad po hokeji v Chomutově, který má navíc příjemný a útulný stadion, určitě stoupne. Navíc klub parádně pracuje s marketingem, tam se bez mrknutí oka vyrovná elitní soutěži.

„Nepamatuji si, kdy naposledy byla druhá liga takhle kvalitní,“ potvrzuje Milan Urban, viceprezident Asociace druholigových klubů ledního hokeje. Letos to prostě bude stát za to!