Kdo přišel na hokej do ústecké Zlatopramen Arény, ten rozhodně nelitoval. Ještě než se diváci stačili usadit na svá místa, domácí hokejisté vedli. Už po třiceti vteřinách se trefil Rod. A aby toho nebylo málo, přidal Tůma v 5. minutě druhý gól.

Hosté sice už za minutu a půl odpověděli Matějkou, za další dvě minuty ale Slovan opět vedl o dvě branky. Do konce první části oba celky udeřily ještě jednou a do kabin se tak šlo za stavu 4:2 pro domácí.

Hosté do druhé části vystřídali gólmany a náhradník Svoboda dlouho držel akcie Havířova při životě. Překonal ho až Roubík ve 46. minutě a zdálo se, že Slovan míří za snadným vítězstvím.

Jenže v závěru hosté zabrali a dvěma trefami Loskota se dostali na dostřel. Závěrečný tlak hostů v power play už ale domácí ubránili a mohli slavit.

Slovan Ústí – Havířov 5:4 (4:2, 0:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 1. Rod (Budínský, Roubík), 5. Tůma (Pořický, Kloz), 8. Meidl (Kolafa, Gengel), 14. Roubík (Černý), 46. Roubík (Rod, Budínský) – 6. Matějek (Klimša), 13. Pechanec (Krisl, Tomi), 54. Loskot (Říčka, Foltýn), 55. Loskot (Foltýn). Rozhodčí: Petružálek – Beneš, Štofa. Vyloučení: 3:7. Využití: 2:1.

Ústí: Petrásek – K. Černý, M. Vágner, Kolafa, Smetana, Vl. Brož, Holomek, Zdvořáček – Budínský, Roubík, Rod – D. Tůma, Kloz, Pořický – Gengel, V. Meidl, Přeučil – Suchan, Vávra, Kuchynka. Trenér: Skrbek.

Havířov: Matoušek (21. Svoboda) – Foltýn, Dresler, Krisl, Bahounek, Ostrčil, Lenďák, Repe, Bezuška – Říčka, Loskot, Jiránek – Tomi, Šlahař, Jakůbek – Sztefek, Pechanec, Daneček – Klimša, Rimmel, Matějek. Trenér: Daneček.