V minulém ročníku Chance Ligy se v dresu ústeckého Slovanu představilo celkem 49 hráčů do pole a šest brankářů. Na prvním tréninku se trenérům hlásilo celkem 26 hokejistů včetně tří gólmanů. K určitým změnám v kádru došlo. „Ze stálého kádru odešli Martin Vágner, Antonín Melka a Daniel Vrdlovec. Co se týká příchodů, jsme rádi, že se nám podařilo získat obránce Ondřeje Smetanu, Vladimíra Brože a Dominika Málka. O první dva jsme stáli již v loňském rozehraném ročníku, nevyšlo to, jsou tu až nyní. Do útoku se nám podařilo získat Tomáše Vildumetze, Ondřeje Procházku, Petra Maršouna, Pavla Korduleho, Jakuba Wojnara. Samozřejmě je tu několik našich juniorů, kteří se budou snažit probojovat do kádru. Do branky přicházejí David Stahl a Tomáš Svoboda,“ shrnul Mareš.

Slovan v rámci přípravy odehraje dvanáct zápasů, nejvíce ze všech týmů v soutěži. „Letos jsme naplánovali více utkání než v sezonách minulých, pro hráče je lepší hrát zápasy než trénovat, my trenéři si můžeme vyzkoušet hráče na různých postech, uvidíme je pod větší zátěži. Prvních několik zápasů chceme hrát na 3 pětky, od poloviny srpna po příchodu dalších hráčů budeme hrát tak, jako v mistrovských utkáních,“ pokračoval hlavní kouč Slovanu.

Úvodní trénink Slovanu na ledové ploše.
Slovan zahájil přípravu na ledě

Ústečtí fanoušci si v posledních letech zvykají na to, že věkový průměr mužstva je poměrně nízký. „V následující sezoně bude mít Slovan opět mladé mužstvo. Získali jsme do mužstva hráče věkem pořád mladé, ale už dost zkušené. Chceme také dát šanci našim juniorům, musí si ji ale jednoznačně zasloužit. Budeme chtít hrát poctivý, a hlavně bojovný hokej,“ dodal Tomáš Mareš.