Už v pátek prohrál Děčín na ledě Tábora 3:8. Medvědy tak trochu doběhl náročný program tří po sobě rychle jdoucích zápasů. „Co se naší hry týče, tak první dvě třetiny jsme i přes převahu soupeře drželi krok. Myslím si, že díky Lávovi, který podal fantastický výkon, jsme byli na dostřel. Ve třetí třetině jsme po dobrém vstupu do úvodního střídání bohužel navázali dvěma, třemi střídáními, ve kterých jsme udělali špatná rozhodnutí a obrovské chyby a ty rozhodly o zápase. Musíme se z toho oklepat, připravit se na středu, kdy nás čeká derby proti Ústí a udělat všechno pro to, aby na ledě byl úplně jiný mančaft,“ zdůraznil David Švagrovský, trenér HC Děčín, který je v tabulce pátý

Další porážku zaznamenali hokejisté Ústí nad Labem, kteří padli 2:5 v Chebu a bodově vyšli naprázdno pošesté ze sedmi posledních střetnutí. Severočeši sice dvakrát vedli po brankách Rudovského a Jouzy, jenže domácí zvládli pokaždé srovnat. Duel se lámal v poslední třetině, kterou Cheb vyhrál 3:0 a rozhodl o své výhře. Slovan je na jedenáctém místě.

Přímou bitvu o třetí místo zvládl Chomutov, Piráti doma porazili Letňany 7:3.

„V prvních patnácti minutách jsme hráli výborně. Dali jsme krásné tři góly. Paradoxně nám ublížila naše přesilovka, ve které jsme inkasovali branku. Zbytek zápasu byl pak těžký boj. Vítězství je pro nás velmi cenné,“ pravil Petr Martínek, asistent chomutovské kouče.

Šestí Mostečtí Lvi doma přetlačili 4:3 kralupského nováčka. „Každý teď poslední dva zápasy maká. Už ten zápas v Děčíně jel každý na bomby a myslím, že je to teď dobré. Taháme za jeden provaz a ukazuje se nám to i na ledě, kde se nám teď daří. Důležité bude v tomhle pořád pokračovat,“ řekl mostecký útočník Jakub Procházka. (zem)