„Půjdeme klasicky dva tréninky na ledě a dva na suchu. Na hráče tak čekají denně čtyři tréninky. Máme na to měsíc, abychom to do nich dostali,“ řekl (staro)nový trenér ústecké party Miroslav Mach.

Velkou posilou jeho nové sestavy bude zkušený 40letý forvard Michal Trávníček, jenž předčasně skončil v Litvínově.

„Neříkám, že máme kádr uzavřený, ale máme takřka celé mužstvo pod smlouvami. Budeme tu mít několik hráčů na try-out, z nichž může někdo vyskočit a tak bychom ho vzali,“ oznámil pro klubový web ústecký kouč s tím, že bude koukat i do juniorky a nedalekých klubů jako je například druholigový Děčín.

HC Slovan Ústí nad Labem bude následující sezonu spolupracovat s extraligovým klubem Mladá Boleslav. Dohodli se na tom zástupci obou klubů. „Jsme rádi, že se nám podařilo navázat spolupráci s Mladou Boleslaví. Věříme, že spolupráce bude pro oba kluby prospěšná a bude probíhat v delším časovém horizontu“, uvedl sportovní jednatel HC Slovan Jan Čaloun.

„S vedením ústeckého klubu jsme našli společnou řeč. Jsme rádi, že se podařilo domluvit spolupráci v této podobě,“ říká generální manažer BK Mladá Boleslav Jan Tůma.

Druhá nejvyšší soutěž bude mít v nadcházející sezoně devatenáct účastníků. „Je podle mě spravedlivé, že postoupily první tři týmy, vzhledem k kompletnímu neodehrání 2. ligy. Stejně tak je spravedlivý postup Českých Budějovic do extraligy a pád Kladna.