„Obrat někdy nastartují úplné maličkosti,“ věří trenér Jan Čaloun, který poskytl Ústeckému deníku následující rozhovor.

Start sezóny není úplně optimální, jak ho hodnotíte?
Pochopitelně jsme si to představovali úplně jinak. Mrzí nás domácí ztráta s Třebíčí, kde jsme měli odskočit na 3:1, hloupé chyby jsme dělali i v Litoměřicích.

Nesouvisí zbytečné kiksy s tím, že máte v týmu spoustu mladých hráčů?
Mladí hráči se učí a chyby dělají, to je logické. To je práce nás, trenérů, abychom ty chyby odstraňovali. Tým občas potřebuje omladit.

I Litoměřice ale mají mladý celek, v čem byl tedy hlavní rozdíl v pondělním zápase?
Soupeř má v kádru hodně mladých hráčů, ale hrál výborně. Zásadní rozdíl byl podle mě v obětavosti, vůli po vítězství, ti hráči se vrhali do střel, prostě to odmakali, to nám chybělo.

První gól jste dostali vteřinu před koncem první části, to je velká škoda…
Bohužel jsme sledovali spíše hodiny než puk, tohle by se nám stávat nemělo. S hráči jsme si to ale hned o přestávce vyříkali. Hrát se musí až do konce.

Našel byste další zlomové momenty utkání?
Dle mého to byla pasáž po našem gólu na 3:1. V přesilové hře jsme měli dvě velké šance, abychom dali kontaktní branku na 3:2, bohužel místo toho jsme udělali další individuální chybu a soupeř nám odskočil na tříbrankový rozdíl.

Hodně vás sráží i oslabení, jak donutit hráče k větší disciplinovanosti?
V úvodu soutěže se tak trošku seznamujeme s jiným trendem pískání. Hráčům to stále opakujeme, věřím, že se nám podaří to vylepšit.

Výsledek 1:6 vypadá hodně krutě…
To asi ano, je ale třeba sportovně přiznat, že Litoměřice vyhrály zaslouženě. Prokázaly ohromnou touhu po vítězství.

Může takový debakl, navíc v derby, s týmem zamávat?
Těžko říct. Někdy naopak taková facka na úvod pomůže. Musíme si znovu říct, jaký styl chceme hrát. V zápasech mi chybí nedůslednost, prohráváme osobní souboje, to musíme zlepšit.

Úvod sezóny se nepovedl, jak dostat tým na vítěznou vlnu?
Když se nedaří, musí se začít od úplných maličkostí. Věci, ve kterých se potřebujeme zlepšit, už jsem jmenoval. Právě to, že někdo vyhraje v rohu kluziště souboj jeden na jednoho, pak nastartuje obrat. Toho se musíme držet a jít krok po kroku.

Vypíchl byste něco, co vás v úvodních dvou zápasech potěšilo?
Fanoušci. Jednoznačně podpora diváků. Do Litoměřic jich za námi přijelo hodně a byli slyšet i za nepříznivého stavu. Věřím, že jim jejich podporu brzy vrátíme lepšími výsledky.