Dobrá zpráva pro fanoušky na úvod: Trenérské duo Miroslav Mach s Tomášem Marešem zůstává, stejně jako legenda soutěže Jaroslav Roubík. Řada dalších ale bohužel kádr Ústí opouští…

RUB A LÍC ÚSPĚCHU

„Úspěch z loňské sezony má svůj rub i líc. Na jednu stranu jsme svými výkony pobláznili naše fanoušky, na druhou byl ale o kluky obrovský zájem mezi jinými kluby. Kdybychom neprošli přes Kladno, možná by to vypadalo jinak. Smlouvám z jiných klubů jsme ale v našich skromných podmínkách zkrátka nemohli konkurovat," vysvětlil jednatel Slovanu pro obchod Vladimír Evan.

Největší ztrátou Severočechů je bezesporu odchod snajpra Davida Tůmy, třetího nejproduktivnějšího hráče play off, který v loňské sezoně nastřádal skvělých 66 bodů (35 + 31) v 54 odehraných duelech.

„O Davida byl obrovský zájem, nakonec jde do Kladna. Je to pro nás samozřejmě velká ztráta, budeme muset hledat typologicky vhodného hráče k Jardovi Roubíkovi," řekl Evan.

A to je pro fanoušky Slovanu zase dobrá zpráva! Hrající legenda WSM Ligy bude na severu Čech pokračovat a útočit na svou vysněnou metu – tisíc odehraných duelů. „Jarda je srdcař, přestože o něj byl zájem, rozhodl se u nás zůstat," potěšilo Evana.

Osud třetího hráče ze „smrtící letky", jak fandové prvnímu útoku Slovanu přezdívali, je zatím nejistý. „S Honzou Klozem budeme mít jednání v tomto týdnu. Věřím, že se nějak domluvíme," prozradil jednatel klubu.

ROZPOČET JE OPĚT NÍZKÝ

S kým už se ale vedení Ústečanů na pokračování v kádru s jistotou nedohodne jsou obránci Pohl, Holomek či Smetana a útočníci Tenkrát s Kuchlerem. „Jirka Kuchler bude nově šéftrenérem mládeže na Kladně, ukončil svou aktivní kariéru. Petr Tenkrát by se měl rovněž vrátit do Kladna. Co se týče obránců, Smetana odchází do Litoměřic, Holomek je zatím na zkoušce ve Zlíně a Pohl podepsal ve Slavii," vyjmenoval Evan další ztráty.

Jak už tomu bývá zvykem, i v nové sezoně budou Severočeši operovat s relativně nízkým rozpočtem a podle toho musejí stavět nový kádr.

„Rozpočet bude podobný tomu loňskému, který byl asi třináct milionů korun. Nemůžeme proto podepisovat nějaké nesmyslné smlouvy. Předběžně jsme ale domluvení, že u nás budou pokračovat Hes s Bernadem z Mladé Boleslavi. Ze Sparty zase přichází Husák, který hrál naposledy za Prostějov, ze Slavie Vrdlovec a z Pardubic Moučka. Brankářské duo Volke, Soukup doplní Dlouhý. Další tři až čtyři hráče bychom chtěli ještě přivést, jednání pokračují. Připravovat s týmem se určitě budou i naši junioři," doplnil Evan.

A jak bude příprava Slovanu probíhat? „Až do konce června budou kluci absolvovat suchou přípravu, poté dostanou dva týdny volna a 20. července poprvé vyjedou na led," dodal na závěr jednatel Slovanu.

Změny v kádru:Odchody: Obránci: Jan Pohl (Slavia Praha), Ondřej Smetana (Litoměřice), Ondřej Holomek (Zlín?). Útočníci: David Tůma, Petr Tenkrát (oba Kladno), Jiří Kuchler (konec kariéry).
Příchody: Brankář: Jan Dlouhý (Slavia Praha). Obránci: Patrik Husák (Sparta). Útočníci: Daniel Vrdlovec (Slavia), Jaroslav Moučka (Pardubice).