„Chceme navázat na poslední domácí zápas s Havlíčkovým Brodem a i v Mostě zvítězit za tři body," říká před bitvou asistent trenéra Ústeckých Lvů Jiří Mička.

Jeho tým si naposledy v domácím prostředí poradil právě s Rebely (4:2), přestože po první třetině prohrával 0:1. „Ten zápas se nám povedl, byli jsme hodně na puku, dobře jsme bruslili a měli jsme herní převahu," pochválil Mička své svěřence.

Už ve čtvrtek je však čeká další těžká prvoligová zkouška. Mostečtí hokejisté se sice potácejí ve spodních patrech tabulky, v posledním vzájemném utkání na ledě Zlatopramen Arény ale Slovanu jasně dokázali, že ho můžou potrápit. „Most u nás naposledy uhrál remízu a nechybělo mnoho, aby si odvezl všechny body. Vždyť jsme prohrávali a vyrovnání zařídil Zbyněk Sklenička až v 58. minutě," připomíná kouč Lvů poslední měření sil obou soupeřů.

Ústečtí Lvi v něm byli nakonec úspěšnější a vybojovali dva body za výhru 3:2 po samostatných nájezdech. „Mostečtí jsou ale velice nepříjemným soupeřem a nečeká nás nic snadného," varuje kormidelník Slovanu.

Podle jeho slov se musí Ústečané držet dobře zvoleného taktického plánu. „Hokejově bychom na tom měli být lépe, ale rozhodovat bude důraz v osobních soubojích. Hlavně se nesmíme přizpůsobit hře soupeře," nabádá Mička své hráče a na závěr dodává: „Sestava by měla být hodně podobné té proti Havlíčkovu Brodu. Pořád nám bude chybět zraněný Jaroslav Roubík a nově je zraněný i Tůma. Ostatní hráči by ale měli být k dispozici."