Utkání mezi Ústím a Litoměřicemi jsou zárukou kvalitního hokeje plného zajímavých a vyhrocených momentů. Nejinak tomu bylo ve 33. kole WSM Ligy, kdy Slovan doma porazil Stadion 4:1. Ústí definitivně rozhodlo o svém vítězství až dvěma góly v posledních čtyřech minutách.

Oba fankluby čekaly na úvodní gól poměrně dlouho. Hned v první třetině bylo k vidění několik šancí, ale oba brankáři podali velmi dobrý výkon. Z kraje druhé třetiny napřáhl Petr Šenkeřík a ze střední vzdálenosti poslal puk pod břevno. Krásná branka poslala žlutomodré do vedení. Litoměřičtí si vypracovali několik dobrých šancí, ale nepřekonali výborně chytajícího Martina Volkeho. Druhý gól Ústí zajistila první formace, přesně pálil z předbrankového prostoru Antonín Melka. Litoměřice dokázaly před koncem prostřední části hry snížit. Vítězslav Bílek nahazoval od modré čáry a jeho pokus tečolal mimo dosah ústeckého brankáře Patrik Miškář.

Hokejový zápas Ústí nad Labem a Přerov
Slovan načal domácí sérii výborně, porazil Zubry z Přerova

„Po čtyřiceti minutách jsme prohrávali o jednu branku, bylo to hratelné. Ve třetí třetině jsme hráli na tři formace a pokoušeli jsme se vyrovnat,“ konstatoval kouč Litoměřic Daniel Tvrzník.

Ve třetí třetině domácí hokejisté hráli takticky, pokoušeli se držet hru co nejdál od své branky. Litoměřice se s krátícím se časem do konce třetiny hnaly do útoku a zadní vrátka nechávaly otevřená. Po dvou faulech hostů dostalo Ústí k dispozici již podruhé v zápase přesilovku pět na tři. První neproměnilo, druhou již ano. Z předbrankového prostoru se prosadil Daniel Kružík, který tak skóroval ve druhém zápase v řadě. V samotném závěru pak upravil konečný výsledek domácí Lukáš Volf. Ústí nad Labem zvládlo poslední předvánoční zápas, vyhrálo nad Litoměřicemi 4:1.

„Ve třetí třetině jsme chtěli vyrovnat, ale nechali jsme se několikrát vyloučit, navíc jsme šli do tří. To se nám nemůže stávat v klíčových momentech utkání,“ hledal příčiny prohry kouč Stadionu.

WSM liga: Kladno - Ústí n. L.
Slovan popravil vlastní odchovanec

Jeho protějšek Mach byl naopak spokojený. „Bylo to vyhrocené utkání, jsme rádi, že se nám podařilo získat všechny body. Hrajeme sérii domácích zápasů a chceme získat maximum bodů,“ zhodnotil duel hlavní trenér Slovanu Miroslav Mach.

Ústí nad Labem – Litoměřice 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 26. Šenkeřík (Vrdlovec), 39. Melka (Roubík, Šenkeřík), 57. Kružík (Vrdlovec), 60. L. Volf (Volke) – 40. Miškář (Bílek, Jeřábek)
Rozhodčí: Zubzanda, Luczków - Toman, Coubal. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. Diváci: 992

HC Slovan Ústí nad Labem: Volke – Šenkeřík, Vl. Brož, M. Vágner, Husák, Hes, Bernad, M. Zdvořáček – D. Merta, Melka, Roubík – Smolka, Vrdlovec, Kružík – Kuběna, Pšenička, Severa – L. Volf, Najman, T. Jandus

HC Stadion Litoměřice: Král – Jeřábek, Pavlas, Smetana, Strejček, M. Jandus, Jebavý, D. Málek – Kusý, Miškář, Bílek – Řehoř, J. Šimeček, Kantner – Hanták, M. Havelka, R. Pilař – Jirásek, Půlpán, Valášek.