Favorizovaným Lvům vyšla parádně už první třetina, ve které nasázeli bezradnému soupeři tři branky. Skóre zápasu otevřel po deseti minutách hry Boháč, když využil skvostnou přihrávku nestárnoucího Alinče a o sto vteřin později už Severočeši vedli o dvě branky zásluhou Tůmy. Tomu naservíroval kotouč do mezikruží kapitán Roubík a střelec Slovanu nedal dělovkou mezi nohy brankáři Stejskalovi žádnou šanci.

Když si pak oba hráči úspěšnou spolupráci zopakovali i v 17. minutě, šli Ústečané do kabin s luxusním tříbrankovým náskokem.

Ve druhé periodě byla hra rozkouskovaná častými fauly, přesto mohly padat další góly. V polovině utkání mohli hosté snížit, ale Bittner trefil ve slibné pozici jen gólmana Orcta. Na druhé straně měli Lvi k dispozici dvojnásobnou přesilovku po faulu na Přeučila, tu však zhatil svým faulem a následnými protesty Boháč. Přeučil se hostům přesto pomstil, když při hře čtyři na čtyři tečoval střelu Grina a poslal tak Slovan do vedení 4:0.

Hned na začátku třetí dvacetiminutovky ale hokejisté Benátek vykřesali malou jiskřičku naděje, když Orcta překonal Bittner. To však bylo ze strany hostujícího týmu vše. Domácí naopak mohli přidat i pátý gól, rána Alinče ale skončila jen na horní tyči.

Další utkání sehrají ústečtí hokejisté už ve čtvrtek od 17.30 hodin, kdy se představí na ledě extraligového Litvínova. Před týdnem ho doma překvapivě porazili 3:1. Zvládnou duel i tentokrát?

Ústečtí Lvi – Benátky nad Jizerou 4:1 (3:0, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 11. Boháč (Alinč, Vaněk), 12. Tůma (Roubík, Přeučil), 17. Tůma (Roubík, Vobořil), 38. Přeučil (Grin, Tůma) – 43. Bittner (Skalický, Chlapík). Rozhodčí: Knapík, M. Novák – Ptáček, Vitík. Vyloučení: 8:11, navíc Boháč (ÚL) 10 min + do konce. Bez využití. Diváci: 262.

Ústečtí Lvi: Orct – Grin, Sklenička, Vobořil, Vaněk, L. Poživil, K. Černý, Holomek – D. Tůma, Roubík, P. Přeučil – Budínský, Alinč, Daniel Boháč – Baránek, Rod, Šimíček – Dostálek, M. Hanzl, V. Meidl. Trenér: Šindel.

Benátky: J. Stejskal – M. Pabiška, Šimek, Vitásek, Jánošík, Ulrych, Lacek – Klimt, J. Skořepa, Maďar – Jonák, J. Plodek, Bortňák – Bittner, Chlapík, Skalický – Kica, Jech, J. Vlach. Trenér: Pešán.