Na první gól se v Mostě čekalo až do druhé třetiny, ve 27. minutě se prosadil Daniel Jouza. Na jeho gól rychle odpověděl domácí Havlík. Ještě před koncem druhé dvacetiminutovky si Ústí vzalo vedení zpět, brankáře Hosnedla překonal Tomáš Čermák.

Ve třetí třetině Ústí navýšilo svůj náskok, trefil se Martin Bláha. Sedm minut před koncem snížil mostecký Procházka. Slovan ale drama nepřipustil a konečný výsledek stanovil na 4:2 svým druhým gólem v zápase Bláha. „ Na začátku zápasu byl Most trochu lepší, měl více možností vstřelit branku, od druhé třetiny jsme utkání vyrovnali a měli více šanci my a nakonec jsme čtyři proměnili a vyhráli,“ sdělil ústecký trenér Jaroslav Roubík pro klubový web.

Svěřence Miroslava Macha, Jaroslava Roubíka a Jiřího Merty čeká další utkání už ve čtvrtek. Od 18 hodin se představí na ledě Vrchlabí.

Most – Ústí nad Labem 2:4 (0:0, 1:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 32. Havlík M. (Drašar, Bakrlík), 53. Procházka (Havlík D., Bakrlík) - 27. Jouza (Čermák), 35. Čermák, 47. Bláha M. (Tůma J.), 57. Bláha M. (Bartoň, Tůma J.). Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4.

Most: Hosnedl – Havlůj, Urbánek, Fučík, Havlík D., Havlík M., Böhm – Mical, Řehoř, Stříbrný, Procházka, Písařík, Smolka, Dohnal, Bakrlík, Drašar, Svoboda.

Ústí nad Labem: Kmoch (34. Štěpka) - Trefný, Havránek, Zedek, Štochl, Bartoň, Tůma V. - Grim, Čermák, Jouza - Bláha M., Tůma J., Janoušek - Gašpar, Macel, Tot