Čtrnáctičlenná skupina Západ se bude nově hrát bez nadstavbové části. Všechny celky se utkají tříkolovým systémem doma-venku, po 39 zápasech bude následovat play-off. Do něj postoupí pouze nejlepších osm celků, odpadá tedy předkolo.

Začíná se v polovině září, konec základní části je naplánován na 8. března. "Stejně jako v minulých sezónách budeme hrát středeční domácí utkání od 18 hodin, sobotní domácí klání od 16.00," uvedl ústecký klub na svém webu.

I letos budou čekat Slovan tři krajská derby, krom Mostu a Děčína vystřídala postupující Chomutov Kadaň. Se všemi protivníky si ale žlutomodří zahrají doma pouze jednou, dvakrát zamíří na jejich led.

KOMPLETNÍ ROZPIS ZÁPASŮ SLOVANU NALEZNETE ZDE

Ačkoliv Ústečtí Lvi zbrojí na 2. ligu, klub už dopředu avizoval, že bude potřebovat pomoc města. Návrh na schválení druhé poloviny dotace se ale v červnovém jednání zastupitelstva neprojednával. "Do zastupitelstva jdeme až v září, jelikož zpracování všech podkladů pro červnový termín by se nestihlo," upřesnil předseda nového spolku Lukáš Vobecký.

Společnou přípravu na novou sezónu by měli začít ústečtí hokejisté 5. srpna, světlo světa by měl brzy spatřit i seznam přípravných utkání.