Vstup do utkání vyšel Ústeckým Lvům dokonale. Už po půl minutě fauloval hostující Gajovský a Lvi dostali výhodu přesilové hry, kterou přetavil v úvodní gól Čermák. V polovině prvního dějství navíc přidal po krásné souhře druhou branku kapitán Lvů a nejproduktivnější hráč soutěže Roubík.

Brankář Kadaně Hanuljak se měl v první třetině co ohánět a především díky jeho skvělým zákrokům odcházeli hosté do kabin je s dvoubrankovým mankem.

Na začátku druhé části už to ale neplatilo, po minutě hry využil zmatku v ústeckém brankovišti Gajovský a snížil na rozdíl jediné branky. Poté usedl na trestnou lavici domácí Poživil a přestože kadaňští hráči přesilovku nevyužili, krátce po jejím skončení napřáhl z mezikruží Hafenrichter a bylo vyrovnáno.

Nerozhodný stav ale svítil na světelné kostce na ledem jen tři minuty. Deset vteřin po polovině zápasu se podruhé trefil Čermák a vrátil Lvům vedení, které ještě do přestávky pojistil Tůma. Stejný hráč přidal v 52. minutě další gól a definitivně tak pojistil vítězství Lvů. Kadaň, která v předchozích pěti zápasech zvítězila, tak odjela ze Zlatopramen Arény s porážkou 2:5.

Další utkání sehrají ústečtí hokejisté v sobotu, kdy se od 17.30 hodin představí na ledě jihlavské Dukly.


Ústečtí Lvi – Kadaň 5:2 (2:0, 2:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 2. Čermák (Sklenička, Pavlík), 10. Roubík (Tůma, Smetana), 31. Čermák (Přeučil), 39. Tůma (Handlovský, Vobořil), 52. Tůma (Pavlík) – 22. Gajovský, 28. Hafenrichter (Ondřej). Rozhodčí: Mertl – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 5:1. Využití: 1:1. Diváci: 1763.

Ústečtí Lvi: Koutský – L. Poživil, Smetana, F. Pavlík, Vobořil, Vl. Brož, Holomek, Motejlek – R. Kovář, Roubík, Rod – Kloz, Daniel Boháč, Laš – Tůma, Matai, Handlovský – Přeučil, M. Čermák, Sklenička – Vávra. Trenér: Šindel.

Kadaň: Hanuljak – Pavlas, Macháček, M. Mazanec, Trefný, Szakal, Opalek, Kolčava, Schmidt – Ondřej, Gajovský, Hafenrichter – Seman, Kůs, Stoklasa – Mainer, Račuk, K. Ton – Chlouba, Hanták, Andres. Trenér: Čelanský.