Lvi vlétli do utkání s Mostem jako utržení ze řetězu. Už po minutě a půl byl vyloučen domácí Hranáč a Ústečané nabídnutou přesilovku přetavili v úvodní gól, když se ranou od modré prosadil obránce Holomek. O pět minut později už Lvi vedli o dvě branky, v další početní výhodě tečoval Brožovu střelu Čermák a navýšil tak vedení svého týmu.

Domácí hokejisté se ale na začátku druhé třetiny vrátili zpátky do zápasu a znovu se jednalo o branku v přesilovce. Při vyloučení Mataie překonal gólmana Petráska exústecký Čurilla a dal tak domácím naději na bodový zisk.

Ta však definitivně vyhasla krátce po polovině utkání. Ústečtí hokejisté se znovu vrhli do útoku a v rozmezí 74 vteřin zaznamenali dvě branky. Nejprve se v čase 33:02 prosadil Kovář a o chvíli později navýšil skóre Handlovský.

Mosteckým hráčům už se ve třetí třetině podařilo jen snížit na rozdíl dvou branek zásluhou Gengela, který se trefil v signalizované výhodě. Tři minuty před koncem duelu měl na hokejce kontaktní gól Vrtek, jeho střelu ale zblokoval pohotový zákrok obránce Hořavy a ve zbytku zápasu už si Ústečtí Lvi své vítězství pohlídali. Domácím nepomohla ani minutu a půl dlouhá hra bez brankáře.

Další utkání sehrají ústečtí hokejisté už v sobotu od 17.30 hodin a znovu je čeká severočeské derby. Do Ústecké Zlatopramen Arény totiž přijedou hráči Litoměřic.

Baník Most – Ústečtí Lvi 2:4 (0:2, 1:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 25. Čurilla (Kotrla, Kuběna), 48. Gengel (Rohan, Čurilla) – 4. Holomek (Matai), 9. Čermák (Brož, Sýkora), 34. Kovář (Sýkora), 35. Handlovský (Rod, Matai). Rozhodčí: Zubzanda – Gerát, Belko. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:2. Diváci: 512.

Most: Volke – Parýzek, Pavlů, Hora, M. Rohan, Hranáč, Tomeček, Čechura, Kabeláč – Nedrda, Divíšek, Frolík – T. Rohan, Vrtek, Gengel – Kuběna, Čurilla, Vaněk – Nevyhoštěný, Kotrla, Skvortsov. Trenér: Kašťák.

Ústečtí Lvi: Petrásek – Holomek, L. Poživil, P. Hořava, Vl. Brož, K. Černý, Grin, F. Pavlík, Špelda – Ludvík, Lapšanský, R. Kovář – Sklenička, T. Sýkora, M. Čermák – Rod, Handlovský, Matai – Daniel Boháč, Meidl, Přeučil. Trenér: Šindel.