„Snažili jsme se Roka Pajiče vyměnit do extraligového klubu, což se nám nepodařilo. Následně nás Rok Pajič požádal o ukončení kontraktu, což jsme po debatě uvnitř klubu vyhodnotili jako nejlepší řešení," prozradil na klubovém webu sportovní manažer Lvů Jaromír Šindel.

„Měl jsem podepsaný dlouhodobý kontrakt. Po letošní sezoně za mnou ale přišlo vedení klubu s tím, že mám v Ústí pokračovat za jiných podmínek. Jestli nemají peníze, nevím. Ale nechápu proč tedy dávají dlouhodobé smlouvy," kroutil hlavou Rok Pajič.

Podle svých slov byl na severu Čech spokojený. „Když jsem odcházel z Vrchlabí, chtěl jsem jít do ciziny. Ústí pro mě ale bylo obrovskou motivací, chtěl jsem postoupit do extraligy. To se nám bohužel nepovedlo. Na Ústí ale určitě budu vzpomínat jen v dobrém," potvrdil Pajič, jehož další kroky vedou do neznáma. „Moje další angažmá je nyní na agentovi. Doufám, že se mu podaří najít vhodnou variantu. Snad se to vyřeší co nejdříve," přeje si útočník a fanouškům vzkazuje:

„Fanoušci byli vynikající, podporovali nás i ve chvílích, kdy se nám nedařilo, za což jim moc děkuji. Doufám, že v době, kdy se Ústí rozhodlo šetřit, budou klub podporovat nadále a dál budou tak skvěle fandit."

Slovinský reprezentant Pajič odehrál v dresu Ústeckých Lvů celkem 164 zápasů, ve kterých nasázel soupeřům 60 gólů a na dalších 52 nahrál. „Rok patřil k nejoblíbenějším hráčům mezi našimi fanoušky. Děkujeme mu za jeho služby a v dalším angažmá mu přejeme mnoho štěstí," řekl marketingový manažer Slovanu Přemysl Zeman.

Pajič není prvním hráčem, který po letošní neúspěšné sezoně kádr Lvů opouští. Vedení klubu už dříve přiznalo odchody brankáře Francouze, beků Zemana, Gureně, Hořavy a útočníků Alinče, Šagáta, Hanzla a Havlíčka. Nejistá je rovněž budoucnost Poživila, Pojkara a Handlovského, kteří s klubem dál vyjednávají o podmínkách.