Vstup do utkání přitom vyšel lépe domácím hráčům, kteří šli zásluhou Šedy už v 7. minutě do vedení. Lvi sice o sedm minut později dokázali vyrovnat Romanem Pšurným, z vyrovnaného stavu se však neradovali dlouho.

Už o 59 vteřin později totiž vedení zpátky na stranu domácích vrátil přesnou trefou Král. V předposlední minutě prvního dějství se Ústečané prosadili podruhé, když domácí brankář Koutský rozehrál přesně na hokejku Mikulíka a ten jeho chyby využil.

Druhá třetina naopak žádnou přestřelku nenabídla. Šance se sice střídaly za strany na stranu, nikdo z hráčů se ale dlouho prosadit nedokázal. Až ve 36. minutě klání se trefil forvard Lvů Pazourek a poprvé poslal Severočechy do vedení.

To ve třetí dvacetiminutovce ještě navýšil útočník Pajič, který trefil šibenici Koutského branky. V 56. minutě hry se Chrudim vrátila do zápasu druhou trefou Krále, Severočeši však byli proti jakýmkoliv komplikacím. V závěru zápasu určil jeho definitivní podobu Michal Pšurný.

HC Chrudim - HC Slovan Ústečtí Lvi 3:5 (2:2, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 7. J. Šeda (Blažek), 15. Král (J. Šeda), 56. Král (Zadina) - 14. R. Pšurný (M. Pšurný, Gýna), 19. Mikulík, 36. Pazourek (Alinč, Janků), 47. Pajič (Hovorka, Mikulík), 59. M. Pšurný (Mikulík). Rozhodčí: Smitka - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 3:5, navíc Němeček (ÚL) 10 min. a Blažek (CH) 10 min. os. trest. Využití: 1:0. Diváci: 510.

Ústí: Orct - Klobouček, Zeman, O. Kříž, Vobořil, Gýna, Němeček, Pojkar - Sklenička, Kloz, Mikulík, Heřman, Janků, Alinč, Pazourek, Hovorka, Pajič, Dragoun, M. Pšurný, R. Pšurný.