Skóre ústecké snahy o návrat do Chance ligy otevřel v první třetině Jaroslav Roubík, když pak po 24 minutách urputného boje zvyšoval na 2:0 tečí Drtinovy střely Martin Bláha zdálo se, že Ústečtí míří za prvním bodem v sérii.

Vzápětí však přišlo snížení hostů, a když ve 45. minutě domácí doslova zahodili brejk tří proti jedinému obránci, přišel zasloužený trest v podobě srovnání z hole Jana Hlaváče. Celek z Podkrkonoší měl ve třetí třetině více ze hry, Slovan však držel spolehlivý brankář Cikánek. Ústí vysvobodil z mizérie až čtyři minuty před koncem druhou brankou v zápase Martin Bláha, závěr duelu už si svěřenci Jana Čalouna a Martina Štěpánka zkušeně pohlídali a Vrchlabí ani nepustili k odvolání brankáře.

ZÁVĚR UTKÁNÍ: ÚSTÍ NAKONEC URVALO VÝHRU 3:2.

Závěr 1. čtvrtfinálového utkání Ústí nad Labem - Vrchlabí, které vyhrál domácí Slovan 3:2. | Video: Daniel Brzák

"Byl to těžký zápas, první domácí proti kvalitnímu soupeři, který nám nic nedaroval. Takové zápasy v play-off zkrátka jsou," načal hodnocení asistent ústeckého kouče Martin Štěpánek. "V závěru se to otočilo na naší stranu a pak už jsme to ubránili. Jsme spokojení, jedeme do Vrchlabí s vedením v sérii 1:0," dodal mistr světa z roku 2000.

Čtvrtfinále západní skupiny pokračuje v pondělí ve Vrchlabí, ve středu je na programu třetí utkání znovu na ledě Slovanu. Hraje se na tři vítězné zápasy, případné další duely by se hrály 17. a 19. března.

FANOUŠCI VRCHLABÍ SLAVILI I PŘESTO, ŽE JEJICH TÝM ZÁPAS PROHRÁL

Klobouk dolů! Fanoušci Vrchlabí slavili po zápase v Ústí i přesto, že jejich tým prohrál 2:3 a v sérii ztrácí 0:1. | Video: Deník/Daniel Brzák

Hokej, 2. liga západ, čtvrtfinále, 1. zápas:
Slovan Ústí nad Labem - Stadion Vrchlabí 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 12. Roubík (Tůma, Drtina), 24. Bláha (Drtina), 56. Bláha (Roubík, Drtina) – 28. Chrtek (Urban, Hlaváč), 46. Hlaváč (Fiala)
Rozhodčí: Barek, Valda - Janíček, Jurak. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 37:24. Diváci: 1 441.
Stav série: 1:0.
HC Slovan Ústí nad Labem: Cikánek (Stahl) – Drtina (A), Vacík, Trefný (C), Záruba, Funk, Šefl, Bartoš – Bláha M., Roubík, Tůma (A) – Kordule, Costa, Kuchynka – Horký, Smola, Berčík – Damašek, Daniel
HC Stadion Vrchlabí: Vacek (Krinwald) – Horáček, Duran, Fiala, Kozák, Kynčl, Bendík (A), Pelda, Perička – Bláha T. (A), Moník, Cerman, Chalupa, Krsek, Hlaváč, Tatar, Chrtek, Šlaicher, Urban (C)

OHLASY TRENÉRŮ

Jan Čaloun (HC Slovan Ústí nad Labem): „Já začnu od konce. Jsme rádi, jak utkání dopadlo, že máme první vítězství, protože jak jsme avizovali před sérií, Vrchlabí má velmi kvalitní kádr v čele s Honzou Hlaváčem. Má velmi šikovné útočníky, odehráli tu velmi dobré utkání. Čekali jsme vyrovnané utkání, také to tak bylo a my jsme velmi rádi, že máme první bod v sérii my.“

Tomáš Jirků (HC Stadion Vrchlabí): „Odjíždíme z Ústí nad Labem zklamaní, bez toho bodu, pro který jsme si sem přijeli. Myslím si, že jsme po celý zápas byli vyrovnaným soupeřem, hráli jsme velmi dobře, dodržovali jsme herní systém, který jsme si na play-off naordinovali, takže musím kluky pochválit. Bohužel jsme dostali dvě branky v oslabení a nešťastnou třetí branku. Hrozná škoda, nicméně nevěšíme hlavy, odehráli jsem výborné utkání, od kterého se můžeme odrazit a doma ve Vrchlabí zvítězit.“