V pondělí přehráli Ústí nad Labem 7:4 a patří jim po šesti kolech třetí příčka tabulky WSM ligy, dva body za vedoucími Karlovými Vary, s nimiž Zubři již ve středu odehrají další atraktivní utkání.

„Konečně viděli diváci zajímavý zápas, co se týče gólů. Chtěli jsme dnes vyhrát a nalákat fanoušky na utkání proti Varům. V první třetině byl soupeř jasně lepší. My jsme ji prospali. Od druhé třetiny už jsme hráli to, co chceme doma hrát. Jednoduchý hokej s důrazem do předbrankového prostoru,“ pochvaloval si trenér Přerova Petr Dočkal.

Zubři se tentokrát opravdu rozjížděli hodně pomalu a mohli být rádi, že skóre po první dvacetiminutovce je pouze 1:2 ve prospěch Ústí. V kabině proto bylo v první přestávce hodně dusno.

„Nechám si to pro sebe, ale hráčům jsme každopádně říkali, že našich skvělých fanoušků si musíme vážit a nehrát to, co jsme předvedli prvních dvacet minut,“ prozradil Petr Dočkal.

HC Slovan Ústí nad Labem – hokej.
Pět dnů, tři zápasy u soupeřů, aneb zápasový trip jako v NHL

A od druhé třetiny na led nastoupil vyměněný domácí tým. Zubři pěti góly otočili z 1:2 na 6:2, v závěru hosté pouze korigovali na 6:3. Tajfun v kabině, který přivál ostrý projev koučů Přecechtěla s Dočkalem, zkrátka rozhodl o výsledku celého zápasu.

„Napřed bylo ticho, ale pak přišel trenér a udělal vítr. Nechci rozebírat, co říkal, ale ještě jsem ho nikdy tak neviděl (Kamila Přecechtěla, pozn. red.). Určitě to pomohlo,“ měl jasno Filip Dvořák, který se na skvělém obratu podílel jednou trefou, druhou ještě přidal ve třetí třetině.

Přerované se tak mohli radovat z vítězství 7:4 a také z probuzení několika střelců včetně Gregora Koblara, Tomáše Sýkory či Jakuba Šlahaře.

HC Zubr Přerov – HC Slovan Ústí nad Labem 7:4 (1:2, 5:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 6. Sýkora, 23. Koblar (Pala, Berger), 28. Fořt (Pšurný, Čáp), 28. Berger (Dvořák, Pala), 36. Dvořák (Pala), 38. Šlahař (TS), 55. Dvořák (Gazda, Berger) – 12. Melka (Brož, Roubík), 13. Smolka (Husák, Roubík), 40. Dufek (Hes), 43. Severa (Vrdlovec, Brož).
Rozhodčí: Fiala, Kopeček – Lukš, Gančarčík. Vyloučení:7:8. Využití: 3:2. Diváci: 1485.

Přerov: Šimboch – Novotný, Čáp, Zbořil, Horák, Pala, Gazda – Plášek, Sýkora, M. Kratochvíl – Procházka, Pšurný, Fořt – Koblar, Berger, Dvořák – Goiš, Šlahař, Navrátil. Trenéři: Kamil Přecechtěl, Petr Dočkal.

Ústí n. L.: Soukup – Bernad, Husák, Macek, Brož, Zdvořáček, Hes – Smolka, Roubík, Melka – Volf, Vrdlovec, Merta – Kousal, Najman, Dufek – Severa, Gengel, Mical. Trenér: Miroslav Mach.