Ústecký Slovan prohrál v prvním domácím zápase série se Vsetínem 2:5 a v sérii hrané na tři vítězné zápasy ztrácí 1:2.

Také na severu Čech platilo pravidlo, že první branku v této sérii střílí hosté. Valaši si vypracovali dokonce tříbrankový náskok, ovšem v rozmezí tří minut snížili nejprve kapitán Michal Trávníček, jenž si osladil 41. narozeniny, a vzápětí Daniel Vrdlovec. Žlutomodří se v závěru tlačili i za vyrovnáním, jenže jejich naděje zadupal Kucharczyk, jenž vrátil moravskému celku dvoubrankový náskok, do prázdné klece pak pečetil výhru Hořanský.

„Položil nás třetí gól, kdy jsme místo jednoduchého vyhození volili zbytečnou kličku. Sice jsme pak ještě snížili, ale dávat za deset minut tři branky je strašně těžké. Vsetín nám pak jednou ujel, když jsme se tlačili za vyrovnáním, a tím pádem bylo po zápase,“ hodnotil zápas Jaroslav Roubík.

Chance liga, předkolo play-off, 3. zápas:

Slovan Ústí n. L. – Vsetín 2:5 (0:1, 0:1, 2:3)

Branky a nahrávky: 46. Trávníček (Vrdlovec, Voženílek), 48. Vrdlovec (Brož, Trávníček) – 8. Bartko (Smetana, A. Zeman), 30. Štach (Kucharczyk, Klímek), 44. Bartko (Gorčík, Pechanec), 57. Kucharczyk (R. Půček, Hořanský), 59. Hořanský.

Rozhodčí: Petružálek, Bejček – Štofa, Hnát. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Střely na branku: 29:33. Hráno bez diváků. Stav série: 1:2.

Slovan Ústí: Hamalčík – J. Drtina, Š. Havránek, Vladimír Brož, Klikorka, Vala, Vacík, M. Voženílek – Trávníček, Vrdlovec, Severa – O. Bláha, Matějček, Tůma – D. Sklenář, Protasenja, Grim – M. Bláha, Costa, Furch.