Boj o talentovaného forvarda nakonec vyhrál ústecký Slovan, se kterým Doležal v neděli poprvé vyjel na led. „Potěšil mě zájem Ústí. Trenér Mach mi volal už v průběhu loňské sezony. Nakonec jsme se domluvili a jsem tady," přiznal hráč.

Přicházíte ze sousedních Litoměřic, tedy dresu rivala Slovanu. Jak to prožíváte?
Nijak zvlášť, samozřejmě vím, že je mezi kluby určitá rivalita, ale pro mě osobně to zatím není nic zvláštního. Až tam budeme hrát, tak to pro mě asi bude trochu pikantní, ale teď určitě ne.

Proč vás Litoměřice pustily po tak povedené sezoně?
Litoměřice o mě nějaký zájem projevily, ale první se mi ozvali z Ústí a to jednání se mi hodně líbilo. Navíc jsem už chtěl udělat nějakou změnu, takže jsem se rozhodl jít sem.

Čím na vás vedení Slovanu udělalo dojem? Co rozhodlo?
Nevím. Vždycky se mi tady líbilo, hlavně zázemí, stadion. Navíc na mě Ústí udělalo dojem tím, jak loni hrálo v play off. Možná to nakonec rozhodlo.

Loni jste měl bilanci osmnáct branek a 21 asistencí. Byla to pro vás nejlepší sezona mezi dospělými?
To rozhodně. Byla to pro mě první sezona, ve které jsem dostal pořádný prostor na ledě. První dvě sezony jsem se musel v Litoměřicích vyhrát, ta třetí už pro mě byla určitě hodně dobrá. Ale pro tým zase méně.

Budete chtít na své výkony navázat i v dresu Slovanu?
Samozřejmě. Přišel jsem s tím, že na to chci navázat. Rozhodně se tady nechci nějak zahrabat. Uvidíme, jak to půjde. Já doufám, že minimálně tak dobře, jako v loňské sezoně.

Litoměřice spolupracují s Hradcem Králové, neměl jste tedy šanci jít si tam vyzkoušet extraligu?
Moc do toho nevidím, ale myslím si, že do Hradce Králové šance nebyla. Jsem totiž hráčem Sparty.

A jak moc těžké je dostat se do týmu Sparty?
Hodně. Z mého ročníku tam byl vlastně jen Daniel Přibyl, který teď odešel do zahraničí. Z té naší juniorky tam moc lidí šanci nedostalo. S tím se nedá nic dělat, už jsem jednou do Sparty šel, zpátky to vzít nejde.

Berete Ústí jako šanci prosadit se do extraligy, třeba formou střídavých startů?
Šance je vždycky. To, že nepřišla loni, s tím už se nedá nic dělat. Může ale přijít letos a já pro to určitě budu dělat maximum.

Ústí má ambice postoupit do play off a skončit do osmého místa. Souhlasíte s tím?
Samozřejmě. To je první cíl. Když se nám povede se tam dostat, tak pak bude cílem přejít každé další kolo. Play off je ale priorita.

Trenér Mach o vás mluví jako o penaltovém specialistovi. Je to skutečně pravda?
Loni se mi v nájezdech dařilo, tak uvidíme, jestli mi to půjde i letos. Snad mě ještě soupeři nemají tolik přečteného. Když se tím dá pomoci týmu, tak je to jedině dobře. Loni nám to v Litoměřicích zajistilo ten bod, díky kterému jsme nakonec proklouzli do desítky pro předkolo play off. Kdyby se to podařilo párkrát i letos, tak by to bylo fajn.

Máte nějaké oblíbené zakončení nájezdu?
Samozřejmě to hráč musí často měnit, ale oblíbené zakončení mám. Prozrazovat to ale nebudu (smích).