Stejně jako v nedávném zápase základní části, kdy Valaši vyhráli 1:0, dominovali i tentokrát oba brankáři. V závěru první třetiny ale vybojoval dvě vteřiny před sirénou u hrazení puk kapitán Trávníček a domácího Gábu překonal Jiří Severa. To však bylo z výkonu Slovanu téměř vše. Machův výběr vsadil na urputnou defenzivu a spolehlivý výkon Hamalčíka, který držel až do 50. minuty, kdy srovnal Štach, duel tedy dospěl do prodloužení.

To má ve vyřazovacích bojích dvacet minut, i přesto se ani jeden z celků branky nedočkal. Hostující Hamalčík pochytal 55 domácích pokusů, v nájezdech pustil jediný gól, hned v první sérii ho překonal Březina.

I to však nakonec Vsetínu stačilo na výhru, Gába už totiž zůstal i v penaltové loterii bezchybný a favorit tak nakonec slaví první bod v sérii, ač vydřený. Druhý pokus na to, odčarovat kouzlo Lapače, které Slovan nezlomil od března 2006, mají Severočeši už v pátek, start je opět v 17.30.

Hokej, Chance liga, předkolo play-off, 1. zápas:
VHK ROBE VSETÍN – HC SLOVAN ÚSTÍ NAD LABEM 2:1 po nájezdech (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0, 1:0sn)
Branky a nahrávky: 50. Štach (A. Zeman), rozhodující nájezd Březina – 20. Severa (Trávníček).
Rozhodčí: Koziol, Cabák – Hanzlík, Hranoš. Vyloučení: 3:6. Bez využití. Střely na branku: 56:29. Bez diváků.
Stav série: 1:0.
VHK ROBE Vsetín: Gába – Ondračka, Smetana, Hryciow, Bartko, Kudělka, Štach, Š. Jenáček – Březina, Pechanec, Gorčík – Babka, R. Vlach, R. Půček – Hořanský, Kucharczyk, Vítek – L. Bednář, A. Zeman, Berger. Trenér: Stantien.
HC Slovan Ústí nad Labem: Hamalčík – Š. Havránek, J. Drtina, Klikorka, Vladimír Brož, Vacík, Vala, M. Voženílek – Severa, Vrdlovec, Trávníček – Tůma, Matějček, O. Bláha – Grim, Protasenja, D. Sklenář – Jouza, Costa, M. Bláha. Trenér: Mach.