Velkého překvapení se v pátek ráno dočkali fanoušci ústeckého hokeje. Z vedení představenstva HC Slovan Ústečtí Lvi odstoupil dosavadní předseda Josef Vejlupek a také místopředseda Marek Rozkoš. Oba ale nadále zůstanou v představenstvu.

„Podařilo se nám zachránit soutěž a je vhodný čas na změnu. Práce předsedy je náročná a rád ji přenechám mladším lidem, kteří mají více síly. Věřím, že to bude ku prospěchu ústeckého hokeje," řekl k rezignaci Josef Vejlupek a dodal: „Od hokeje ale neutíkám, chci klubu pomoci s přípravami nové sezony."

Další změny v dubnu?

Novým předsedou představenstva byl zvolen Jiří Zdvořáček, místopředsedou Zdeněk Kindl.  „Byli pověřeni vedením klubu do valné hromady, která se uskuteční 29. dubna," prozradil manažer Vladimír Evan. Podle jeho slov ale v dubnu možná dojde k dalším změnám. „Já osobně zvažuji rezignaci a to v případě, že mi akciová společnost do 15. dubna nepředloží vyřešení závazků a finanční rozvahu na příští sezonu," vyřkl nečekaně.

Evan usedl do manažerské pozice teprve v prosinci, už tehdy ale říkal: „Chci, aby se klub narovnal jak po stránce ekonomické, tak po stránce sportovní a za tím si budu stát. Do žádného ekonomického nesmyslu nepůjdu," sliboval.

Jenže klub se ekonomicky nesrovnal, hráčům stále dluží výplaty a od poloviny března je dokonce v insolvenci.

Dluží téměř dva miliony

Ústečtí Lvi dluží firmě All Sports 1,98 milionu korun, společnost Sporttime požaduje proplatit pohledávky za více než 485 tisíc korun. V obou případech za sportovní zboží. „Náš druhý největší akcionář nyní s těmito firmami jedná a vypadá to, že by všechno mělo dobře dopadnout," vidí Evan v situaci posun.

Změnu ve vedení představenstva si pochvalují hlavně fanoušci Lvů, kteří Vejlupka neměli zrovna v oblibě a v letošní sezoně si několikrát přáli „jeho hlavu". „Vejlupek se vypakoval z pozice předsedy představenstva, díky čemuž pociťuji mírný optimismus, který jsem ve spojení se Slovanem nezažil už opravdu hodně dlouho," napsal na klubové fórum fanda s přezdívkou Severočech.