„Ukázalo se, a na hráče jsme apelovali, že i pokud vedeme o tři góly, musíme hrát stále dobře dozadu. Bohužel jsme na minutu vypadli a Prostějov snížil na rozdíl jedné branky. Jsou to pro nás ale tři cenné body," povídal po utkání pro klubový web trenér Slovanu Miroslav Mach.

Na zápas s lídrem tabulky přišla více než tisícovka diváků, kteří hnali hráče Slovanu kupředu. Vedení klubu je navíc už před zápasem žádalo, ale přišli ve žlutém oblečení a společně tak vytvořili „žluto-modré" peklo. Skalní fanoušci z kotle dokonce vyvěsili transparent s tímto nápisem a domácí hráče tak zdravě namotivovali.

POVEDENÝ ZAČÁTEK SLOVANU

A byli to právě domácí, kdo šel v utkání do vedení, v 9. minutě otevřel skóre v přesilovce Zdeněk Doležal. „Jsem rád, že to tam padá. A pokud vyhráváme, je to ještě lepší," pochvaloval si útočník, pro něhož to byl jubilejní desátý gól v letošní sezoně.

Další branky pak ve druhé části přidali Kloz s Kasíkem a zdálo se, že Slovan míří za pohodovým vítězstvím. To se ale změnilo na začátku třetí části, kdy se Jestřábi prosadili dvakrát během 28 vteřin!

„Zápas byl zajímavý až do konce, ale hráče musíme pochválit za podaný výkon, který se divákům musel líbit. Klobouk dolů před kluky, kteří v závěru ubránili oslabení ve čtyřech proti šesti protihráčům. Nyní nás čekají tři těžká střetnutí venku, doma jsme museli bodovat," dodal na závěr spokojený kouč Mach.

Slovan Ústí – Prostějov 3:2 (1:0, 2:0, 0:2)Branky a nahrávky: 9. Z. Doležal (Melka, Husák), 21. J. Kloz (Vrdlovec, Roubík), 39. Kasík (Roubík) – 41. Venkrbec (Luňák, Půhoný), 42. Moskal (Martin Novák). Rozhodčí: Würtherle – Kajínek, Bosák. Vyloučení: 3:7. Využití: 2:0. Diváci: 1035.

Ústí: Volke – Vl. Brož, Kasík, Husák, M. Vágner, Bernad, Přindiš, Zajíc, Macek – Vrdlovec, Roubík, Kloz – Z. Doležal, Melka, Poulíček – Dalecký, Loskot, Gengel – Markulinec, Macek, Moučka. Trenér: Mach.

Prostějov: Kantor – A. Holík, T. Kvapil, Holomek, D. Kolář, Grebeňuk, V. Zadražil – Luňák, Venkrbec, Rudovský – Martin Novák, Moskal, Korhoň – Švec, L. Krejčík, Fiala – Půhoný, Hozák, Augustin. Trenér: Přecechtěl.