Prožil rozporuplný večer. Předvedl několik velmi dobrých zákroků, celkem zneškodnil 37 střel soupeře. Slovan však Českým Budějovicím podlehl 0:4, a tak po utkání v době rozhovoru Aleš Stezka nebyl spokojený. Ústí ale nakonec smutnit nemusí, svaz totiž kontumačně opravil výsledek v jeho prospěch.

Jak byste zhodnotil utkání?
Vzhledem k tomu, že jsme prohráli a nedali gól, tak se pozitivně hodnotit nedá. Myslím si, že výsledek neodpovídá obrazu hry. Vypracovali jsme si mnoho šancí, zejména ve druhé třetině jich bylo hodně, neproměnili jsme přesilovku pět na tři. Je vidět, že se hra zlepšuje zápas od zápasu. V poslední době se nám zlepšila defenzivní činnost, teď musíme zapracovat na koncovce. S předvedenou hrou jsem spokojený, jen proměňovat šance.

Vy osobně jste se svým výkonem spokojený?
To rozhodně nejsem. Inkasovat čtyři branky je opravdu hodně, myslím si, že některé situace jsem mohl vyhodnotit lépe. Kdybych neudělal nějaké chyby, mohl být výsledek jiný. I když jsem možná předvedl nějaké dobré zákroky, tak myslím, že se mi zápas nepovedl.

Po dvou inkasovaných brankách jste delší dobu hovořil se sudími. O co šlo?
U třetího gólu šlo o to, že útočící hráč stál v brankovišti. Klekl jsem si a on mi stál mezi nohama, takže jsem se vůbec nemohl pohnout proti puku, který šel do pravé strany. U čtvrtého gólu jsem si puk přihrnul pod lapačku a držel jsem ho. Soupeř šel do brány, dotlačil puk za brankovou čáru. Rozhodčí mi řekl, že jsem puk nedržel. Zeptal jsem se ho, jak to mohl vidět, když byl za mými zády. Možná jsem tu situaci měl vyřešit jinak, rozehrát puk pryč od branky. Musím se povídat na video.

Během kariéry jste prošel několik klubů. Jak vysoko stavíte angažmá v Ústí?
Já to takhle neberu. Vždy se snažím podívat co nejlepší výkony a pomoci mužstvu. Pravou ale je, že působení v Ústí bude jinak než v minulé sezóně Benátky nad Jizerou. Chci dostat Slovan na lepší místo v tabulce. Měl jsem na výběr z několika týmů a rozhodl jsem se pro Ústí. Dostal jsem dobré reference, skvělý kolektiv a vztahy v kabině. Jen je potřeba zlomit ty série porážek. Věřím, že se nám to podaří. Jsem šťastný, že v Ústí mají zájem, abych chytal za Slovan. Jejich důvěru se snažím splatit výkony. I když proti Českým Budějovicím se mi to úplně nepodařilo.

Ovšem v Přerově jste Slovan jednoznačně podržel. 34 zákroků, čisté konto…
To byl skvělý zápas. Domácí měli v úvodu utkání několik šancí, ale myslím, že byli zaskočení naší hrou. Ve druhé třetině byli aktivnější, více stříleli. Moji spoluhráči hráli obětavě, blokovali střely. Toto byla týmová výhra 1:0, na které se podílel každý hráč.

Do Ústí jste přišel na střídavé starty. To stále platí?
Ano, stále to platí. Momentálně zde po dohodě Chomutova a Ústí i trénuji. Osobně jsem chtěl, abych zde byl s týmem, abychom spolu mohli trávit čas také mimo led. Chomutovský trenér pan Růžička sám řekl, že to je dobré řešení. Jsem za to moc rád.

Poznámka: Den po zápase Slovan Ústí n. L. – České Budějovice změnil Český svaz ledního hokeje výsledek utkání na 5:0 kontumačně pro domácí.

AUTOR: JAN PROŠEK