"Mrzí mě to, protože někteří fanoušci dnes dorazí i kvůli mně a bohužel mě neuvidí hrát. Budu se snažit jim to v budoucnu vynahradit," uvedl viditelně zklamaný Jágr v rozhovoru. Potíže by mu měl činit sval v oblasti pánve či kyčle, dobu léčení česká hokejová modla nedokázala odhadnout.

Přesto diváci nezůstanou o kvalitní jména ochuzeni. Mezi poslední posily patří například starý známý Daniel Kružík, v týmu Slovanu je ale hned několik kladenských hráčů. Opačným směrem putoval Ondřej Smetana, který se probil do kádru extraligového nováčka ze středu Čech.

JÁGR V DRESU SLOVANU

"Věřím, že ta spolupráce bude prospěšná pro obě strany. Je to podle mě skvělá šance pro hráče, kteří jsou v Ústí, protože vědí, že když budou podávat skvělé výkony, mohou se dostat do extraligy," pokračoval Jágr během tiskové konference. "Na druhou stranu je to výstraha pro naše hráče, že pokud nebudou odvádět poctivé výkony, skončí v Ústí," pobavil přítomné novináře svým typickým humorem. Vzápětí ale zvážněl. "Mohou se zde ale samozřejmě rozehrát i hráči po zranění, což se momentálně týká i mě. Před startem v extralize bych mohl jeden dva zápasy odehrát v Ústí."

Podle kladenského trenéra a sportovního ředitele Davida Čermáka je důležité mít široký kádr a kooperace Ústí-Kladno bude fungovat. "Začali jsme to řešit hned po sezóně, kdy jsme věděli, že budeme hrát extraligu, kde je široký kádr potřeba." S tím souhlasil i sportovní jednatel a kouč ústeckého celku Vladimír Evan. "V minulosti už jsme spolupracovali s Mladou Boleslaví, ale tolik hráčů, kolik jde zde nyní z Kladna, tu nikdy nebylo." Klubu opět chybí generální partner, díky Kladnu má ale silný kádr. "Vzhledem k rozpočtu máme velice dobrý tým, asi nejlepší, který je za tuto částku na trhu dostupný," dodal Evan.

"Celkově se nám povedlo z loňska ušetřit půl milionu korun. Podruhé v řadě vstupujeme do sezóny bez dluhů," pochvaloval si ekonomický jednatel Jiří Zdvořáček, kterého ale rovněž trápí absence hlavního sponzora. Momentálně je tak nejdůležitějším partnerem město, výstroj bude dodávat Jágr Team. "Na některých pozicích, které jsme sloučili, jsme ušetřili, o půl milionu korun jsme tedy navýšili rozpočet na hráče. Celková částka, kterou budeme letos disponovat, je 14 milionů korun."

LEGENDA KAPITÁNEM

Kapitánem pro tuto sezónu bude Jaroslav Roubík. "Původně jím měl být Ondra Smetana, ale už jsem céčko nějaký pátek nosil, takže myslím, že to zvládnu," pravila s úsměvem ústecká legenda, která bude pokračovat i ve 42 letech. Díky tomu bude patřit mezi opravdové matadory, zejména mezi kladenskými mladíky. "Podle mě je normální, že hokej hraje více mladých než starých hráčů, takže to nějak extra nevnímám," nepřipouštěl si zkušený veterán tuto skutečnost.

V letošní sezóně nebude fungovat online ticketing, který klub zrušil kvůli úsporám, soutěže pro fanoušky či fanshop ale zůstávají. "Na webu je fanshop spíš jako katalog pro představu, co si vybrat. Při objednávání prosíme fanoušky o strpení, doba dodání je 3-4 týdny," řekl marketingový manažer Jiří Pelc. "Dres Jágra zatím v nabídce není," dodal ke zvídavým dotazům novinářů. "Co se herního dresu týče ale jistě nebude problém ho nechat rychle vyrobit," reagoval s úsměvem Zdvořáček.

SLAVNOSTNÍ ÚVOD

Slovan vstupuje do nové sezóny prakticky už v těchto chvílích, od 16 hodin hostí v generálce na svém ledě Kladno. "O první přestávce uvedeme nové členy do Síně slávy, o druhé pauze dekorujeme juniory, kteří loni vyhráli 1. ligu. Nechtěli jsme hráče rozptylovat při mistrovském zápase, navíc nastoupíme v 1. kole venku, takže jsme se rozhodli pojmout takto poslední přípravný duel," uvedl Zdvořáček.

"Na úvod máme velice těžký los (Slovan začne na Slavii, hostí Jihlavu a poté míří do Českých Budějovic), ale chtěli bychom odehrát lepší sezónu v tom smyslu, že loni jsme v prosinci ztratili šanci na play-off a prakticky se nám rozpadl kádr," nechtěl zatím upřesnit reálné ambice Vladimír Evan.

Vstupné pro letošní sezónu zdražilo o deset korun, dospělí tak, včetně dnešní generálky, zaplatí 90 korun, studenti 50 Kč. "Zhruba pět let jsme drželi vstupné na konstantní hranici, letos přišlo mírné zdražení," okomentoval lehké zvednutí cen Zdvořáček. Pokud ale nastoupí za Slovan v letošní sezóně Jágr, fanoušci necelou stokorunu jistě rádi obětují.

Zda bude letošní sezóna lepší, než ta loňská, kdy skončili ústečtí hokejisté předposlední, si budeme muset počkat ještě zhruba půl roku. Už dnešní zápas s Kladnem ale může hodně napovědět.

Aktuální kádr HC Slovan Ústí nad Labem:
Brankáři: David Stahl, Petr Hamalčík, Martin Volke
Obránci: Matěj Hes, Vladimír Brož, Dominik Málek, Erik Mareš, Jakub Müller, Václav Veber, Martin Zdvořáček, Matyáš Zelingr, Adam Zich, Lukáš Zukal
Útočníci: Jaroslav Roubík, David Merta, Jiří Severa, Václav Krliš, Martin Tůma, Tomáš Vildumetz, Jakub Wojnar, Tomáš Pšenička, Ondřej Procházka, Petr Maršoun, Daniel Kruliš, Pavel Kordule, Adam kalaj, Jan Havel, Pavel Gottfried, Matyáš Filip, Ondřej Bláha, Martin Bláha