„Policisté měli práci usnadněnou tím, že tato prodejna již měla nainstalovaný kamerový systém. Díky kvalitnímu kamerovému záznamu se pak policistům podařilo ztotožnit a vypátrat zloděje,“ potvrdila ústecká policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

Jak se vlastně celý incident seběhl? Osmnáctiletý mladík se na začátku března krátce po půlnoci rozhodl vloupat do cukrárny. Jeho pozornost pravděpodobně přilákalo otevřené okno nad vstupními dveřmi. „To, že prodejna byla ještě chráněna mřížemi, mu vůbec nevadilo. Mříže překonal a oknem vnikl dovnitř,“ pokračovala Hyšplerová.

Zraněné ženě pomohli strážníci, skončila v nemocnici.
Spěchala, zakopla a pořádně se zranila. Musela pro ni záchranka

Jeho počínání uvnitř zaznamenala kamera. Vůbec si neuvědomil, že ve chvíli, kdy se schovával za prodejním pultem, tak měl kameru zhruba decimetr od obličeje. Poté se stejným způsobem a za značeného hluku dostal ven. Štěstí ovšem mládenci nepřálo ani venku z prodejny, jelikož se mu jeho lup v podobě osmi tisíc korun rozsypal na ulici. Dokonce i kolemjdoucí žena, ve chvíli, kdy peníze sbíral, ho podezřívala z nekalostí.

„Vy tu snad kradete?“ optala se ho, načež mladík pohotově odpověděl „Ne, neblázněte!“ Zmiňovaný videozáznam jej však usvědčil ze lži a tak v současné době ve zkráceném přípravném řízení čelí podezření z trestného činu krádeže. „Vzhledem k tomu, že byl v podmínce za jinou trestnou činnost, už jej pravděpodobně vězení nemine,“ dodala mluvčí Hyšplerová.

Mohlo by vás zajímat: Desítky nových košů za statisíce korun vylepší dojem z centra Ústí nad Labem

Koše v centru Ústí nad Labem patří k nejkritizovanějším prvkům, kromě samotného úklidu. Snímky košů sesbírané v centru krajské metropole.Koše v centru Ústí nad Labem patří k nejkritizovanějším prvkům, kromě samotného úklidu. Snímky košů sesbírané v centru krajské metropole.Zdroj: Deník/Janni Vorlíček