Strážníci na  místě zjistili, že muž, který v bytě bydlí, odsud pravidelně vycházel, ale už čtyři dny ho nikdo ze sousedů neviděl odejít. Poté se strážníci pokoušeli s dotyčným několikrát navázat kontakt, jenže z bytu bylo slyšet pouze hrající rádio a nikdo se z něj neozýval.

Poté na místo vyrazila také hlídka ze skupiny operačního zákroku. Společně s kolegy dospěli k názoru, že v bytě už zřejmě není nikdo, kdo by byl v přímém ohrožení života. Strážníci se také pokusili zjistit, zda obyvatel bytu neleží v nemocnici, kde měl často kvůli svému zdravotnímu stavu pobývat. Bohužel tuto informaci se nepodařilo ověřit.

Policie ČR, ilustrační foto.
Vyhrožoval bombou. Za mřížemi může zpytovat svědomí až tři roky

Poté na místo dorazila hlídka Policie ČR, která požádala strážníky o použití sady na otevírání zámků a pokusila se byt otevřít. „Jelikož se to nezdařilo, musel jeden ze strážníků ze skupiny operačního zákroku do bytu slanit z vedlejšího balkonu. Uvnitř bytu nalezl muže, který již nevykazoval žádné známky života,“ uvedl zástupce ředitele městské policie Jan Novotný. Případ si převzala k došetření Policie ČR.

Mohlo by vás zajímat: K.O.nec! Ústí zamávalo ikonickým trolejbusům 15Tr, symbolem města byly 35 let

Ústečané se loučili s ikonickými trolejbusy Škoda 15TrÚstečané se loučili s ikonickými trolejbusy Škoda 15TrZdroj: Se svolením Terezy Koptové