„Podezřelý muž zaměstnaný jako skladník v obchodě odcizil několik lahví dražšího alkoholu. Myšlenka se mu v hlavě zrodila ve chvíli, kdy pracoval ve skladu a manipuloval s vysokozdvižným vozíkem, kde přerovnával palety s alkoholem. Zkusil to. Odcizenou láhev si schoval na záchodě a následně při odchodu z práce si lepící páskou připevnil láhev k vnitřní straně nohy. Bez povšimnutí prošel přes vrátnici,“ přiblížila případ policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

S jídlem ovšem roste chuť a muž podvod zopakoval ještě několikrát. To se mu nakonec stalo osudným. „Udělal to ještě několikrát a odnesl alkohol v hodnotě kolem 18 tisíc korun. Alkohol vždy pak náhodně na ulici prodal a za peníze si koupil cigarety a jídlo. V současné době ve zkráceném přípravném řízení čelí podezření z trestného činu krádeže,“ uvedla Veronika Hyšplerová.

Obžalovaný u krajského soudu v Ústí.
Muž praktikoval BDSM se spící dcerkou družky, zasáhla FBI

Trmickým policistům se podařilo objasnit i případ krádeže tabletu ze zábavné sportovní arény.

„Třiačtyřicetiletý pachatel využil nepozornosti zaměstnance a z pultu odcizil volně položený tablet a finanční hotovost. Policistům se podařilo na základě vyhodnocených kamerových záznamů a díky místní znalosti vypátrat pachatele a zadržet. V současné době je ve zkráceném přípravném řízení podezřelý z trestného činu krádeže,“ řekla policejní mluvčí s tím, že vzhledem k trestní minulosti pachateli v případě prokázání viny před soudem hrozí trest odnětí svobody až do výše tří let.

Mohlo by vás zajímat: Kontrola za kontrolou. Ústí začalo tlačit na vlastníky domů v Mojžíři

Zdroj: Janni Vorlíček