V případě obžaloby a prokázání viny hrozí cizinci až 18letý trest vězení. „Navrhli jsme, aby soud vzal obviněného do vazby konkrétně z důvodů vazby útěkové a předstižné. Soud oba tyto důvody akceptoval, rozhodnutí je pravomocné,“ řekl státní zástupce Tomáš Skála televiznímu zpravodajství CNN Prima News.

Případ se stal v noci z neděle na pondělí na místní ubytovně. Podezřelý muž byl zadržen krátce po činu. Oba muži, údajný vrah i jeho oběť, spolu měli popíjet v jednom z pokojů ubytovny. Poté se měli z dosud nezjištěných příčin pohádat, přičemž 51letý podezřelý na druhého měl vytáhnout nůž a brutálně ho ubodat.

„Můj klient toto jednání popírá s tím, že neví, co se stalo, protože v tu dobu spal,“ řekl televizi k výsledku soudního jednání o vazbě advokát podezřelého Aleš Dostál.

Obdobný případ, tentokrát nedokonané vraždy se stal začátkem tohoto měsíce v centrálním parku na Severní Terase. Zde se předminulou sobotu krátce před půlnocí pohádali dva muži. Agresor poškozeného několikrát bodl a z místa incidentu utekl. Policisté ho následně vypátrali. Důvodem sporu byly drogy.

Mohlo by vás zajímat: Rok po zavření pošt na Ústecku: Lidé smutní. Jak dnes vypadají budovy?

Rok po zavření pošt na Ústecku: Lidé smutní. Jak dnes vypadají budovy? | Video: Deník/Jan Pechánek