Postupně to zkouší u postav, představovaných Markem Vašutem, Karlem Rodenem, Kryštofem Hádkem, Tomášem Matonohou i Miroslavem Etzlerem. A naráží.

Ve filmu je snad každých 15 minut vtip či hláška. „Snažila jsem se protkat to vážné, citové, humorem. I v životě se často setkáváme se situacemi, které jsou vážné i k smíchu,“ řekla režisérka. Humor je podle ní v Bestiáři častěji než jednou za 15 minut.

„Z knihy Bestiář mám námět vztahu Karolíny se záhadným Alexem (Karel Roden) a to, že teď to tedy mužům ukáže. Od tohoto momentu jsou tam jiné postavy, těm mužům to natírá jinak,“ vysvětlila.

Popřela ale, že vede s Bárou Nesvadbovou spory o autorství scénáře. „Holky se musejí vždy trochu hádat,“ přilil oleje do ohně kameraman F. A. Brabec.

„Spory nejsou, s Bárou už rok nekomunikuji. Nelíbí se mi totiž některé věci, které dělá,“ řekla režisérka. „Film jsme točili v odloučeném stavu. S autorstvím ale není problém, na vše mám smlouvy. Jsem devadesátiprocentní autor scénáře,“ řekla.

Karolína ve filmu střídá polohy nálad i ty erotické. Miluje se s muži na loži, na zapnuté pračce, na pláži a útesech, ve stáji i v kostele.

„Schválně jsme ukázali lešení, že je v rekonstrukci, nefunkční. Na vše jsme měli povolení, problémy ze strany církve nečekáme,“ tvrdila režisérka. „Ale chcete–li problém mít vy, můžeme ho udělat,“ dodal s úsměvem kameraman F. A. Brabec.

Ne každý v kině už během filmu postřehne, že je slovenská herečka Danica Jurčová (Milenci a vrazi) nadabovaná česky. Podle režisérky to bylo nezbytné, filmu to pomohlo.

Prozradila také, že si Marek Vašut užíval svou komediálnější roli ministra, jednoho z milenců Karolíny. Ale také muže, s nímž jako s jediným se nevyspala. „Marek mi dokonce ještě před natáčením pomáhal s modelem páva, jehož pera si ve filmu oblékl,“ prozradila Irena Pavlásková.

„Danica je velmi milá, oduševnělá, vřelá a temperamentní. Nevím ale, jestli pro chlapy bude sexy symbol. To řekněte vy. Myslím ale, že má nastartováno, že má ohromnou budoucnost. Je tvárná, má řadu poloh,“ chválila svou hvězdu režisérka Pavlásková.