Zdeněk Kymlička z produkční agentury FOR, která Fešáky a Nedvědy do Ústí přiveze, mluví o koncertu jako o „malém Strahově“. To je odkaz na show Nedvědů v roce 1996 na tehdy největším českém stadionu. Přišlo na ně tehdy 70 tisíc lidí, bylo vyprodáno. Fešáci se na Strahově představili jako předkapela.

Koncert v Ústí bude ve znamení několika kulatých výročí. „Čtyřicet let od založení oslaví Fešáci, šedesát let Nedvědi. František letos, Jan už loni. A šedesátku oslaví na koncertech po ČR také Petr Novotný,“ prozradil včera pořadatel mimořádné show.

Moderátory večera s Fešáky budou Petr Novotný a TV kuchař Ivan Vodochodský. „Každý bvede polovinu programu,“ slíbil pořadatel k show, která vyvrcholí společným vystoupením všech účinkujících. Vybrali si pro to skladbu Valčíček, asi největší hit bratrů Nedvědů.

Ještě před tím ale spolu na pódiu Jan s Františkem, slavní muzikanti kteří si dlouhou dobu nemohli přijít na jméno, zahrají i další své hity. „Určitě to budou písničky Frankie dlouhán a Stánky,“ upřesnil Zdeněk Kymlička.

Od Fešáků zazní i hity Paní má se má, Poslední kovboj, Šéfe i Cesty toulavý. Vstupenky prodává Národní dům Ústí.