Ve stejný čas startuje v ULiTĚ show a workshop předních světových jazzových hudebníků Josefa Lásky, George Haslama a spol.

Oscar Guzmán se narodil v Limě, vyrostl ale ve španělské Seville. Na kytaru hraje od 13 let, učil jej Jorge „El Moro“ Tomes. V roce 2003 získal 2. cenu za flamencovou kytaru na soutěži v Malaze.

V současnosti kytarista cestuje světem se skupinou Grupo flamenco. Tvoří ji s José M. Tudelou (kytara), José Ramirezem (zpěv) a Davidem P. Almargem a Sonií Salasovou (oba tanec). Zná je pět kontinentů, v ČR hráli poprvé v roce 2004, v Ústí budou poprvé.

Také světově proslulý britský freejazzový barytonsaxofonista George Halsam si do klubu ULiTA na akci Freetime Inprofest 2007 přiveze „posily“. Dostat publikum do varu mu pomůže slovenský jazzman Jaroslav Swetja Svítek (kytara, fujara, pila), slavný basující Slovák Jozef Láska (el. kontrabas, baskytara) a bubeník Petr Zimák z ČR. Pořad je postaven jako jazzová dílna, publikum by si z něj vedle zážitků mohlo odnést i řadu nových zkušeností.

Pro ULiTU je to první větší zkušenost s jazzem. Nebýt ale v ND Guzmán, hrají nejspíš jazzmani právě tam.