Velká sláva

„Bude to velký narozeninový koncert, který uvidí i Liberec a další místa,“ řekl Zdeněk Kymlička z agentury For, která Fešáky s bratry do Ústí zve.

„Fešáci oslaví na společném pódiu s Nedvědy 40. výročí založení,“ dodal Antonín Kny, kapelník Fešáků. Právě v jeho hlavě se zrodil nápad dát bratry, kteří si v posledních letech moc nerozuměli, dohromady.

Bez Novotného?

Show Fešáků bez Petra Novotného si nelze představit. Vždyť spolu bavili publikum Odborového domu kultury pracujících (dnes Dům kultury Ústí) už v 70. a 80. letech ještě s Michalem Tučným. Nedorozumění sice způsobilo, že tu s loni nebyl, ale letos s Fešáky dokonce slaví 60. narozeniny. Stejné jubileum s publikem oslaví i oba bratři Nedvědové, přát přijde také moderátor Ivan Vodochodský.

Průšvihy

Čtyřicet let je důvod ke vzpomínkám, Fešáci se jistě ohlédnou i za průšvihy, které někdy vedly až k zákazům. Pohroma, způsobená bývalým kapelníkem Karlem Poláčkem, je ale přišla draho jinak, finančně. Muzikant si totiž rád chladil pivo na hotelu v umyvadle „průtokovou metodou“. Někdy ale nálepky z lahví spadly, ucpaly odpad a hotel – i Slávie v Brně – na Ústecké jen tak nezapomněl.

Politika

Narážky houslisty Jana Turka na „kamaráda ze Svazu“ byly pověstné, bolševik zakázal Pavlu Brümmerovi song Než nám dojde dech. Soudruzi si ho vysvětlili jako protest proti ústeckému ovzduší.

Vstupenky

„Volají lidé, zda ještě jsou lístky. Slyšeli prý, že je vyprodáno, což není pravda. V pokladně Národního domu vstupenky jsou,“ řekl Kymlička. „Objednat si je lze také na e-mailu predprodej@agenturafor.cz“.