Johny je v podání Dana Jankovského trochu naivní avšak velice odhodlaný a tak má ve svém životě celkem jasno. Netuší však, že mu jeho nová rodina přinese nejen zázemí, po kterém celý život tak toužil, ale i jistá úskalí. Netuší, že se mu na čele udělá taková vráska… Všichni od nich ji mají…

Famiglia je hra plná svérázného humoru s obrovským potenciálem vtáhnout diváka přímo do děje již během několika prvních okamžiků. A to nejen díky poměrně přesvědčivým hereckým výkonům a zdařilému zpěvu Ireny Kristekové, která coby Lola – trochu prostá děva 30. let – dodává hře na autentičnosti a posouvá děj zase o něco dál..

Je to především vtip, jímž Famiglia, ve zpracování Činoherního studia, překvapuje a baví mnohé diváky. Ten však, kupodivu, občas může být i na obtíž.

Jsou okamžiky, kdy takový humor ubírá postavě na věrohodnosti a tak trochu kazí styl. Hra ale aspoň nenutí diváka tolik se zamýšlet nad vážností tématu a pro pobavení funguje naprosto skvěle. To jí jen přidává na poutavosti a dynamičnosti, s jakou je veřejnosti prezentována.

U diváků se Famiglia těší výborných ohlasů. „Hra se mi moc líbila. Především proto, že na první dojem působí, že je v ní více humoru než násilí. Také herecké výkony byly fantastické. Obzvlášť postava Virginie v podání Terezy Hofové byla až neuvěřitelně reálná,“ řekla po představení jedna z nadšených návštěvnic, Anna Scheuflerová mladší.

Hru o mafii nejaktuálněji uvede Činoherní studio zítra od 19.00 hodin.

Famiglia. Text napsali dramaturgové ČS Johana Součková a Vladimír Čepek, režie Filip Nuckolls. V hlavních rolích: Jan Holík, Jan Jankovský, Marek Němec nebo Jan Plouhar. Dále v představení hrají Irena Kristeková, Tereza Hofová, Kryštof Rímský, Dan Dittrich a další.