Takové obrazy ukazuje výstava Corpus Delicti v Galerii V průvanu v průchodu mezi atriem magistrátu a Panskou, ve výlohách Okresního ředitelství Policie ČR.

Výstavu prací studentů 1. ročníku katedry výtvarné výchovy Pedagogické fakulty UJEP J. E. Purkyně připravily nové kurátorky Monika Svobodová a Markéta Palátová.

„Každá postava s sebou nese příběh, který ji naplňuje a dává význam, mnohdy ji může zastoupit i nějaký předmět, který o ní leccos vypovídá,“ shodli se studenti profesora Jiřího Bartůňka, který je vedl.

„V těch obrazech je i ironie a černý humor. Je v nich všechno, co obsahuje zvolená postava,“ řekla Markéta Palátová. Ji samotnou inspirovala postava Babičky. „Chtěla jsem ji ukázat v jiném smyslu. Že i mladé ženy se mohou stát babičkou – proto mé obrazy mají zrcátka, kde se návštěvník odráží. Je to v podstatě kýč,“ připustila studentka.

Obraz Markýz de Sade vytvořila Simona Kloučková. Obtisk těla je její, krev je prasečí. „Pro ni to byl velký zážitek. Když mi popisovala, jak už se těší, že se potře krví, že vše zdokumentuje, natočí. Bylo to pro ni ale hodně intimní, takže se nakonec jen obtiskla,“ prozradila Markéta Palátová.

Její spolužačka Monika Svobodová vytvořila obraz Milenci a vrazi s různě barevnými klubky vlny. „Páralovy příběhy jsou zamotané jako vlna, generace i módy se v nich střídají ve vlnách, vlna se páře a autor dělal v továrně na vlnu,“ dodala Monika Svobodová.