Obří pódium

Kabát startoval Turné Corrida 2007 v květnu v Brně. Už ho viděla i Olomouc, Ostrava, Liberec, Plzeň, Praha. Před Ústím si Kabát užijí Hradec Králové a České Budějovice. Ve všech těchto městech kapela postavila – či ještě postaví – obrovské pódium o rozměrech 60 x 30 metrů, postavené do půlkruhu jako aréna. „Bude ještě větší, než pódium na minulé šňůře Kabátů,“ řekla Zdena Lišková z pořádající agentury.

Molo je novinka

Novinkou bude výběžné pódium – velké molo, díky němuž budou muzikanti hrát nad hlavami diváků. Pódium a aparaturu přiveze do Ústí třináct velkých kamionů, stavba začne na stadionu už ve středu – 2 dny před koncertem. Kabát nemá klasické kryté pódium. Proti dešti budou muzikanty chránit průhledné ochranné prvky.

Světla, ohně, hity

Samozřejmostí show jsou kvalitní světla, pyrotechnika i velké obrazovky. A repertoár? Hity Malá dáma, Burlaci, Corrida, Pohoda, Bára, Dole v dole, Šaman, Žízeň, Starej bar, Na sever, V pekle sudy válej. Celkem třicet skladeb.

Předkapely

Výběr předkapel tentokrát závisel na kapele samotné, na Kabátu. Vybrala si veselou plzeňskou partu Walda Gang, která hraje písničky countrymana Waldemara Matušky v punkových verzích. Pro Ústí ale bude důležitější před Kabátem Mewa, veselá banda hrající rychle a zábavně. Nejen že je z Ústí, ale právě vydává své první oficiální CD Revoluce.

Lístky, autogramy

Lístky na ústeckou show stojí jednotně 350 korun. „Není den, kdy by si k nám nikdo nepřišel pro lístek na Kabát,“ řekl Tomáš Rypáček z obchodu Silverpoint v OC Sever. Autogramiáda Kabátů s prodejem CD a triček je ve čtvrtek 14. června od 16.00 hodin na Lidickém náměstí u magistrátu.