„Lidické náměstí si totiž na páteční odpoledne zabral Zdeněk Kubec na vyhlašování výsledků dětské olympiády. Líbilo by se mu sice, kdybychom tam měli i tance, ale ty by do ceremoniálu nestihly skončit,“ vysvětlil včera Zdeněk Kymlička z pořádající ústecké produkční agentury For.

Akce, součást Oslav města Ústí, začne před ústeckým magistrátem zítra v 10.00 a skončí asi čtyři hodiny poté. Soutěžit zde bude 25 párů ze severu Čech, ale také z Prahy.

„Když jsem před sedmi roky přišel mezi tanečníky s myšlenkou pořádat soutěž ve společenském tanci na Lidickém náměstí, moc se jim to nelíbilo. Že si na umělém mramoru zničí boty a není dobré tancovat venku,“ ohlédl se Kymlička.

„Soutěž se ale uskutečnila a od té doby stále roste počet startujících. Naštěstí jsme si ale i letos poradili a nemuseli omezit počet startujících,“ oddechl si ústecký pořadatel netradiční akce.

Časem se klání stalo velice populárním. „Jsme rádi, že i touto soutěží dokazujeme, že je Ústí nad Labem skutečně městem tance,“ dodal Kymlička.