„Rok od roku je vidět, jak se lepší práce budoucích návrhářů. Určitě přijďte, bude to stát za to,“ zve Miss Sympatie 2002 Lenka Taussigová, jejíž modelingová agentura s přehlídkou pomáhá. Šaty předvedou její profesionální modelky.

„K vidění budou závěrečné klauzurní práce a bakalářské práce 21 studentů, někteří představí i mimoškolní tvorbu. Diváci se mohou těšit na asi 130 extravagantních i běžně nositelných oděvů. To je oproti minulým přehlídkám vysoké číslo,“ uvedla včera Petra Šikulová z FUUD.

Módní přehlídka v Činoheráku má oslovit širokou veřejnost a propagovat textilní ateliér. Ale hlavně kvalitně reprezentovat FUUD UJEP.

V roce 2005 v Národním domě měli studenti i modely z papíru či fólií. „Co se týká materiálů, neexistují v jejich tvorbě téměř žádné hranice. Letos převládá klasické pojetí oděvní formy, zajímavostí může být kombinace denimu a odlévané gumové pryže v kolekci Veroniky Benešové.

Kontrast kovu (druky a různé spony) s jemnou krajkou a květinovým dekorem použila pro pánskou módu ve své bakalářské práci Zuzana Maternová. V letošním akademickém roce opět studenti dokázali posunout mantinely klasické oděvní formy a zbořit tradiční klišé.