Vše nám ale vynahradí jinde. V sobotu v Trmicích U Kastnerů jsou to například hotové rockově–stylové orgie. Hrají tu Real Incident, které jsme viděli minulý pátek i na Větruši, ale také Mewa – předkapela Kabátu v Ústí, alternativně rockový Sníh na schodišti, doomová Kristýna či bílinští rockoví Grock. Koncert Summerrockrain začíná v 19.30 hodin, vstup je 80 korun.

Mumie slibuje na zítra od 21.00 hodin hip hop akci Skillz After, je to ale zvláštní. Také proto, že samotný Open Air Hip Hop Skillz končí z pátku na sobotu až setem Losta a Bebeho od 1.00 hodiny.

Z jiného (hudebního) soudku bude sobotní celodenní akce Cesta k nám od 10.45 hodin na hradě Střekově. Jedná se o 3. ročník festivalu Společnosti pro podporu lidí s mentálním postižením a Domu dětí a mládeže Ústí. Na akci uvidí návštěvníci taneční, hudební i divadelní vystoupení mentálně postižených, zazpívá tu Ondra Brzobohatý s kapelou Bůhví, vystoupí SuperStar Standa Dolinek a David Spilka, k mání budou výrobky chráněných dílen.

Jiří Imlauf, šéf Houpacích koní, si zahraje zítra i pozítří. Zítra ho hostí Soulety, festival Fokusu v Bárce. Zde uvede s kytarou starší písničky Koní i novinky, které se skupinou teprve natočí. Unplugged Koní v sobotu večer v baru Mumie bude tím nejtišším koncertem, který kdy kapela odehrála. Představí se zde poprvé s novým baskytaristou Martinem Palaščákem, exčlenem již zaniklých grungeových Zen.

Do Circu na sobotu chystá mejdan na závěr školního roku web forpunx.org, start je v osm. Zahrají zde Demontage, Spots, Assasins a Paragraf 219.

O den dříve – bohužel v čase Skillz – čeká Circus lahůdka. Ion At An, emo metal core projekt Jonatana Kalety z Maranathy s lidmi z The Switch, Bahrainn a Composed, tu v rámci CZ minitour živě představí výborné album Tears of Repentance. Tak dobře natočenou českou desku aby člověk v ČR pohledal, její energie je neslýchaná a poselství, která v českých i anglických textech přináší, jsou minimálně k zamyšlení. Byla by chyba Ion At An nevidět a neslyšet.