Více než půlhodinová nahrávka nabízí víc písní dvou dětských sborů, Slavíčka (5) a Písničky (7). A po jedné či dvou skladbách flétnového souboru, klavíristů Veroniky Dudové a Vasyla Kostina i sólo zpěvačky Kláry Hudečkové. Na příčnou flétnu zde hraje Nela Stolleová, na klavír Jana Sládková spolu se svou učitelkou Janou Kuželkovou.

Členkou Písničky je už druhým rokem Leontýna Beranová. „Zpívat ve sboru mě baví. Jsou tam kamarádi, zkoušek moc nemáme. Dnešní křest si užíváme,“ smála se školačka. „Ale žádnou ostudu bychom tu ani udělat nemohli – my jsme dobrý sbor. Bezkonkurenční,“ chlubila se dívka.

Podle malé zpěvačky Veroniky Zemánkové bylo zatím největším úspěchem sboru Písnička letošní vítězství a zisk Zlatého pásma v Chlumci. „Hodně mě to nadchlo, byla jsem strašně ráda,“ svěřila se. „Všechny dohromady jsme dostaly velkého plyšáka, kočku. Bylo to fajn,“ tvrdila.

„Slavíček dnes na křtu nezpíval, i když má na cédéčku pět písniček. Spolu s ním už bychom se totiž všichni do kinosálu Corsa nevešli,“ prozradila učitelka a sbormistryně Jana Kuželková během křtu CD. Ten se odehrál v rámci závěrečného koncertu hudebních absolventů krásnobřezenské ZŠ a ZUŠ Husova.

„Dnešek je pro mě důležitý hlavně tím, že je to premiéra našeho vlastního cédéčka. Poprvé v historii školy se natočilo CD,“ byla hodně spokojena sbormistryně.

A proč vlastně nahrávka s 22 písničkami či skladbami vznikla? „Měli jsme se sborem úspěchy i víkendové soustředění, kde si děti nacvičily hezký repertoár. A tak jsem si říkala, že by bylo dobré ho i zaznamenat, nahrát,“ vysvětlila.

Otázka, zda jim chybí ve sboru kluci, vyvolala u sbormistryně pobavený úsměv. „Ani ne. Teď máme jen holky, je jich třicet devět. Všechny ale dnes na křtu nebyly. Jen ty, které se zúčastnily nahrávání cédéčka a dalších akcí v průběhu roku,“ řekla Jana Kuželková.

Nejtěžší na CD podle ní bylo nacvičit repertoár a „vydřít to z těch dětí“. Vybrat co natočit ale prý složité nebylo. „V podstatě jsme na CD zaznamenali celý svůj repertoár. Nemuseli jsme tedy přemýšlet nad tím, co vyhodit a co ne.“

Konkrétní plány na další školní rok ještě Písnička nemá. „Určitě vystoupíme na dalších regionálních přehlídkách ve sborovém zpěvu. Ale to vše se uvidí až po prázdninách,“ dodala ještě sbormistryně Jana Kuželková.