Ateliér fotografie ukazuje snímky balkonů Lídy Kadlecové i zaniklých bunkrů Renaty Grošaftové. Jsou z 1. ročníku stejně jako Leona Telínová, která udělala ironickou politickou kampaň. Hesla z ústeckých volebních plakátů ODS spojila s populárními umělohmotnými figurkami, třeba s Barbie. Zařazením hesel do jiného a vizuálně přitažlivého kontextu chce diváka přinutit k zamyšlení nad významem politických prohlášení. Ta jsme si zvykli, ve spojení s vyobrazením politika, spíš nevnímat,“ vysvětlila.

V ateliéru skla lze vidět části obličeje z různých materiálů, mobiliář pro park v Děčíně i prostorová leporela a skleněné koule–těžítka s „topícími se“ mazlíčky. Zajímavé jsou i plakáty pro film či divadlo Kláry Barnové. Výstava zaujala i Zdenku Štarmanovou, která má obě děti na vysoké. Ocenila fantazii studentů.

Studentka 1. ročníku textilní tvorby Hana Coufalová od Benešova vytvořila kuchyňské zástěry na jedno použití. „Nejsou moc zdobené, aby byly levné. Je to pro ty, kteří často nevaří,“ řekla. Zaujaly ji zástěry spolužačky Martiny Balušíkové pro těhotné hospodyňky. Markéta Pščolková z Prahy se přijela podívat na práce bratra z ateliéru grafického designu. Zaujala ji i lahev, která se nepřevrátí.