Zámek jej pořádá ve své zahradě již popáté, do klání se může s vlastní kosou přihlásit kdokoli. Vítěz získá soudek místního piva, soutěžící čeká exkurze ve velkobřezenském pivovaru.

Ústecký RC klub chystá 2. mezinárodní leteckomodelářský den na sobotu 7. a neděli 8. července. Odehraje se na modelářském letišti pořadatele poblíž obce Suchá, zábava tu má být pro děti i pro dospělé.

Letecký den ukáže až do 17.00 hodin obří modely, makety vrtulníků, řízené parašutisty, modely raket, ultralehká letadla, na večer je připraven táborák s country hudbou.

Již ve čtvrtek se rozezní střekovská čajovna U Vysmátý žáby tóny bubnů a bubínků. Šamanské bubnování zde začíná v 18.00 hodin, uskuteční se v rámci sloganu „Nechte rytmy ovládnout své tělo a mysl…“

Ústecké kluby během léta poněkud stagnují, Circus například začal s měsíční rekonstrukcí. Zato v ostrovské restauraci Pod Císařem bude v sobotu 7. července pěkně veselo. Zahraje zde totiž jistota ústeckého bigbítu, skupina Štíhlá koza dříve známá jako Dundrband.

Cirkus Jo–Joo, stojící od úterý poblíž Hypernovy na Severní Terase, hraje až do pátku od 17.30 hodin.

Vedle Las Vegas Show s Lidskou chobotnicí nabídne i krocení tygrů principálem Jaromírem Joo pouze holými rukami a hlasem, ale také lasery a videoprojekce.

Kino Hraničář sází od čtvrtka do 11. července na novou sci–fi USA Fantastická čtyřka a Silver Surfer. Uvádí ji od 17.30 a od 20.00 hodin. Čtveřice slavných komiksových hrdinů, kteří tentokrát potkají tajemného posla z vesmíru, tak opět dostala hranou podobu.