„Mělo to být o víkendu na vizovickém festivalu Masters of Rock. Hráli jsme tu pro 7 tisíc lidí, ale petici nám nepovolili,“ řekl Petr Růžička, manažer skupiny. „Chtěli jsme i do TV, ale prý mají dovolené,“ řekl. Legenda zahraje také počátkem srpna na festivalu Antifest ve Svojšicích u Přelouče.

Překvapivý byl nedělní koncert Sham 69 v sálku restaurace Pod Kaštany v ústecké části Skorotice. Kapela, která byla před třiceti lety v Anglii stejně slavná jako Sex Pistols, tu hrála pro padesát fanoušků. „Společnost Rin Air nečekaně zdražila letenky do Anglie.

Skupina tedy letí až zítra a zbyl nám den volna. Rozhodli jsme se tedy zahrát tu pro pár známých,“ řekl manažer o Sham 69, kteří brzo vydají nové album Western Culture. Ve skupině dodnes hraje její zakladatel, kytarista a zpěvák Dave Parsons, od roku 1986 v ní je bubeník Ian Whitewood.

Nováčky v anarchopunkových Sham 69 jsou Tim Vs (zpěv) a Rob Jefferson (baskytara). „Původního zpěváka Jimi Parsonse nedávno vyhodili. Sliboval po Anglii koncerty a vybíral na ně zálohy, ale kapela o tom nevěděla a nehrála tam. Když pak někam přijeli, lidi na ně řvali, že jsou podvodníci. Je z toho na Ostrovech ostuda. Kapela má co dělat, aby si napravila pošramocenou pověst,“ řekl Růžička.

 

Další informace naleznete v úterním vydání Ústeckého deníku.