„Škola letos slaví úctyhodné 110. výročí slavnostního zahájení výuky. Setkání tak bude důstojným vyvrcholením oslav,“ řekl Karel Punčochář, který srazy pořádá.

Setkání bývalých spolužáků podle něj mívají své kouzlo. „Zavzpomínáte si na to, co jste kdy prováděli, a po letech se vidíte s někdejšími láskami,“ skoro se zasnil organizátor.

Většinou to ale podle něj mívá jednu zásadní nevýhodu. „Taková škola je provázaný organizmus. A zatímco chlapci se po prvních láskách poohlíželi spíše v nižších ročnících, děvčatům zase imponovali chlapci starší. Takže s těmi nejmilejšími se na běžném třídním srazu bývalých spolužáků nakonec téměř nevidíte,“ povzdechl si. „Pokud se nestane zázrak, při kterém by se dvě až čtyři třídy sešly, aby vzpomínaly společně.“

To už ale vyžaduje nemalou organizační přípravu, do které se hned tak někdo nehrne. „Pokud jste někdy chystal sraz byť jen jediné třídy, dáte mi zapravdu, že dát ji dohromady je téměř nadlidský úkol. A teď si představte, že se vás sejde několik desítek ročníků, jako při setkání v roce 2003,

kdy dorazilo 502 účastníků,“ pochlubil se pořadatel. Osobně si nevzpomíná, že by kdy slyšel o podobné akci nejen v Ústí, ale široko daleko.

„Bude to, myslím, zajímavá příležitost vidět po letech řadu spolužáků z vlastních či sousedních ročníků,“ těší se Punčochář. Od 15.00 do 17.00 si bude možné ZŠ i prohlédnout, na večer od 19.00 je v plánu setkání s učiteli.

K poslechu i tanci bude opět v Domě kultury Ústí hrát absolventům Fonotest Milana Moravy. Pořadatel slibuje výstavu skupinových fotografií jednotlivých tříd a fotografií starých i současných Předlic.

„Absolventi, kteří přijdou či přijedou, dostanou možnost vidět videozáznam a fotografie z předchozích setkání. A jako třešnička na dortu se stanou – dokonce za asistence televize – přímými účastníky pokusu o zápis do České knihy rekordů v kategorii největší skupinové foto absolventů jedné školy,“ slíbil Karel Punčochář. Výsledná fotografie o rozměru 1 x 2 metry bude vystavena v kopírovacím centru Xeroco v Dlouhé.

„Přijďte a staňte se tak bezprostředními účastníky události, na kterou budete ještě dlouhá léta s radostí vzpomínat,“ zve pořadatel.