VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lucie si užívá Kvasku i úspěch výběru hitů

ÚSTÍ NAD LABEM - Zpěvačka Lucka Vondráčková, interpretka hitů jako Vítr, Markytánka či Strach, je také úspěšnou herečkou filmovou, divadelní i muzikálovou.

6.8.2007
SDÍLEJ:

Lucie VondráčkováFoto: DENÍK/Radek Strnad

Ač právě vydala úspěšné výběrové 2CD Pelmel 1993 – 2005, které se vyšplhalo na 1. místo ústecké hitparády, od hodiny by mohla dělat ošetřovatelku medvědů v zoo. Opravňuje ji k tomu certifikát, který získala v Ústí. I proto jsme se jí zeptali:

Máte spíš ráda kočky. Jak jste přišla k roli ošetřovatelky medvědů?

Nejdřív to vypadalo, že přijedu do Ústí na Den se slony. Ten nevyšel, protože jsem měla práci, takže mě pozvali na Medvědí den. Miluju med a medvědi jsou také šelmy – stejně jako mé oblíbené kočky.

Jak jste to „krmení“ prožívala?

Med byl hodně tekutý, ze stromů kapal dolů. Tak doufám, že si medvědi trošku pochutnali. Bavilo mě to, zkusila bych si to klidně znovu.
A ty nebezpečné vosy?

To byly chudinky, ty se ve kbelíku topily. Ale zase utopit se v medu je docela dobrý.

Brala byste medvěda malajského domů? Mít ideální podmínky?

Já myslím, že by asi medvěd nebral mě domů. Tady jim je fajn. Je jich tu víc, je to lepší – když tu mají kámoše.

Měla jste jako malá oblíbeného medvídka? A máte ho dodnes?

Já vždycky milovala plyšové médi, hlavně ty, co si na ně můžete dát hlavu. Ale ještě lepší byl obrovský kocour, protože ten si dělal méďu ze mě. Já byla menší a on si vždy ustlal na mém obličeji. Vždycky ráno se po něm prošel a sednul si na mě, bylo to super.

Točila už jste se zvířaty?

No jo. Filmaři o mě vědí, že mám ráda zvířata a že s nimi nemám problém. Takže jsem hrála princeznu, která má rotvajlera, pak jsem jako Malvína měla osla, se kterým jsem putovala světem, a loni jsme točili pohádku, kde mám svoje poštovní holuby. Vždycky si na mě vymyslí nějaké zvířátko – a já s ním pak kámoším a mám ho ráda.

Zpíváte v muzikálu Tajemství i ve filmu a na CD Kvaska. Je pro vás práce s Danem Landou zajímavá?

Mě jeho práce vždycky zajímala, provokovala ve správném slova smyslu. Spolupracovat s ním je zážitek, je to pro mě až magická zkušenost.

Jiří Pomeje plánuje točit podle Tajemství film. Zajímala by vás role v něm? Či na ni máte – díky účasti v muzikálu – právo?

Právo herec nemá jaksi na nic. Na to už si pomalu zvykám, že – na rozdíl od zpívání a točení klipů, které jsou přesně v mé produkci a režii – je člověk u herectví závislý na tom, kdo mu zavolá. To mi nevyhovuje, ale je to asi vykoupení toho, že můžete hrát úžasné osudy a prožívat jiné životy. Ráda dělám věci, nad kterými mám kontrolu. Takže určitě! Elišku mám ráda, ale věci jsou vždy tak, jak být mají.

V Kvasce hrajete zpěvačku Karin. Byla ta role pro vás neobvyklá?

Mě to natáčení hodně bavilo Mám ráda projekty, kvůli kterým se musím učit nové věci a mají silný příběh. Tady byla spousta nových choreografií, nové písničky, vše to hrálo dohromady. Podobně teď v Nemocnici. Musím makat na aerobik sestavě, která je hodně drsná a náročná, a přitom hraju prima holku.

Mám ráda role, kde ta holka, kterou hraju, může být zároveň moje kámoška, chápu ji. Nemusím se vším, co dělá, souhlasit, ale respektovat to.

Hudba Kvasky je dost rocková. Je nejtvrdší, kterou jste kdy zpívala?

To začalo už na Excaliburu, ke kterému dělal muziku Michal Pavlíček. Už tam jsem se dotkla rockovější struny. A pak jsem dělala CD Mayday. Víc experimentální než obvykle a s hodně kytarami. Někdy je to pěkný nářez. Hledala jsem svoje hranice.

Jste Danovi za něco vděčná? Může si ke spolupráci vybrat kohokoli…

Když s někým spolupracujete, je to vždy oboustranné. Je to tedy – doufám – potěšení na obou stranách.

Překvapeně jsem zjistil, že jste dabovala hrdinku v animovaném hororu Mrtvá nevěsta i v komiksovém thrilleru Sin City. Je ideální, když si člověk film užívá a nezjistí, že postavu dabuje někdo známý?

Pro mě to, co jste řekl, je vyznamenání. To je vlastně trochu cílem dabingového herce, aby neměl hlas tak charakteristický, aby nekazil divákovi požitek. To by bylo kazisvětování. Takže děkuju, protože já dabing miluju. A snažím se stávat v hlase téměř neviditelnou, splynout s postavou.

Máte i šílený zážitek z dabingu?

Mám moc ráda animované věci. Třeba Artura a Minimoje, a taneční filmy jako Let´s dance. Zvláštní jsou role, které se vám v něčem fyzicky podobají tak, že si vás pak diváci trochu zaměňují s postavou.. Nejvíc se mi to stává s Al ze seriálu Krok za krokem. To byl můj úplně první dabing. Al je taková, prostě podobná jako já. Vlastně já jsem podobná jí.

Nutil vás Karel Janák ve Snowboarďácích běhat skoro nahou ve sněhu, nebo to byl trik?

Žádný trik, to bylo strašný! To bylo už asi kolem druhé v noci, my se s Bárou Seidlovou a Martinou Klírovou styděly a byla nám zima. Ta sauna naprosto nebyla vytopená, tam byla zima snad větší než venku a jen se z nějakého zařízení kouřilo, aby to vypadalo. Prostě podvod.

A my si řekly, tak jo, jdem do toho – ale bereme prostěradla. A pak nás ještě čekala scéna, kde se s Bárou pereme o Jíru Mádla. V té (nevytopené) sauně. To tedy byla noc!

Bylo těžké udělat výběr hitů na přání fanoušků jako dvojalbum?

Mohlo to být jedno CD, to že vzniklo dvojCD ale bylo nutné. Pořád se přidávaly další a další písničky. A ještě tahle, ta je taky krásná, tu mám nejradši.

Navíc jsem přidala Pavlíčkovu Morganu z Excaliburu a Vodu s Prowizoriem. Tu baladu mám moc ráda, dokáže člověka hodně emotivně zasáhnout. To bylo hlavní kritérium pro výběr všech písní. Pelmel je takový hrající superdárek.

Pelmel se jmenuje CD proto, že nenabízí jen vaše sólové nahrávky?

Taky. Chtěla jsem, aby tam byla jasná linie od roku 1993, aby bylo vidět, odkud jdu a kam směřuju. Aby se mohli posluchači identifikovat jak s muzikou, tak s myšlením.

I za svými prvními písničkami z CD Marmeláda si stojíte?

Jasně, mám je ráda. Moje písničky vždy naprosto přesně odrážely to, co jsem v tom období prožívala. Co jsem řešila, co mě bavilo a těšilo. Naopak mě teď ještě víc baví poslouchat Marmeládu, protože slyším samu sebe ve 13ti letech. Je to legrační. Můžu se tak do té doby na chvilku vrátit, je to super cesta časem.

Kterou z novějších písniček si dnes nejvíc užíváte? A proč?

Mám hrozně ráda věci z desky Boomerang, protože pro mě prolomila některé ledy. Spousta lidí ji objevilo a zpětně zjistilo, že už zpívám delší dobu. (smích) A tak si pak pořídili i Mano, Mayday a další. To se mi zdá hrozně hezký.

Jsem ráda, že Vítr, Úplně down a další věci z Boomerangu unesly tíhu všech možných srovnání v téhle rychlé době. Protože jsou i písničky, které jsou hezké, ale tak křehké, že ten nápor nesnesou. Na to, aby z nich byl 1. singl pro rádia a klip, jsou moc subtilní. Ale tohle CD bylo silné a nedalo se.

Doporučila byste některou romantickým duším či zamilovaným?

Těch je na Pelmelu hóódně. Třeba Voda je pro zamilované, je to navíc duet holka – kluk, což je vždycky fajn. Ale asi nejvíc vždycky zasáhne Strach, a já mám nejvíc ráda Malou mořskou vílu. Ta je, myslím, z roku 1996.

A co pro diskotéky?

Určitě Vítr, na ten se dobře tancuje, a starší Kdy jindy než teď. Ale být dýdžej na diskotéce, tak bych tam jako recesi dala Marmeládu. Ta hodně dobře tepe a je to legrační. (smích)

Který videoklip vám dal nejvíc zabrat? A jak?

Určitě Markytánka, protože to je hluboká písnička. Točili jsme v kostele a tam je celkově pocit posvátnější, než jinde. Není to věc jen na jedno poslechnutí. Je omamná a velkolepá. A já chtěla, aby to odrážel i její videoklip. Proto jsem přizvala ke spolupráci i skvělého kameramana Vladimíra

Smutného, který s námi dělal už klipy Strach a Páže.

Je Vítr udělaný trikově? Nebo bylo jeho natáčení dobrodružství, risk?

Bylo riskantní. Karel Janák přišel s nápadem, že budeme točit na střeše, nebo na jedoucím vlaku. Zvolila jsem to míň riskantní, protože střechy byly úplně pod ledem.

Ale pak jsem zjistila, že je to prašť, jako uhoď. Vagón byl zledovatělý taky a ještě k tomu v pohybu. (smích) Jezdili jsme z Prahy do Slanýho a zpátky, sice tam kolem mě není sníh, ale byl šílený mráz. Nakonec jsem byla ráda, že se musím hýbat, že musím tancovat. Jinak bych tam asi stála přimrzlá dodnes.

Co by dnes pro vás bylo jinak, nemít autorské zázemí v rodičích, mamince textařce a otci hudebníkovi?

Všechno by bylo jinak. Děláme spolu od první desky, jsme už na sebe hodně napojení. Když na něčem pracujeme, děláme 24 hodin denně. A to nejde s někým, kdo tím nežije tak jako vy.

Je moc těžké najít spolupracovníky, kteří přemýšlí jako vy. Dochází tu k naprosté symbióze. Ale taky dávám pozor, co se děje kolem, a hledám i jiný lidi, se kterými chci spolupracovat. Je to zpestření i našeho týmu, může přinést další energii, myšlenky a nápady. V Čechách je hodně šikovných lidí.

Co chystáte?

Teď budu trávit týden v Brně na hradě, kde hrajeme Othella. Potom přejedeme do Prahy na Hrad, tam budeme pokračovat až do 14. září.

Mezitím se budu zabývat muzikou. Teď jsem trochu perplex z výsledků a úspěchů Pelmelu v hitparádách. Říkala jsem si, že to bude taková „tichá deska“, že si ji budou fanoušci nacházet postupně a spíš tichou poštou. Žádná obr reklamní pecka. No a ona je najednou v čele našich hitparád a moc si tam lebedí. Mám z toho velkou radost a držím jí palce.

6.8.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 20 000 Kč

Prodavači ostatního zboží v prodejnách Prodavač/ka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 23000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Místo výkonu práce:Petrovice č.p. 578, Petrovice u Ústí n.Labem., Požadujeme: vyučení., Nabízíme: mzdu 20 000 - 23 000,- Kč., stravenky, pracovní doba 2 dny práce od 07.00 do 19:15 hod., 2 dny volna., Telefonicky od 07:00 do 14:00 hod.si sjednat OSOBNÍ JEDNÁNÍ.. Pracoviště: Travel free, s.r.o. - úl, 403 37 Petrovice u Ústí n.Labem. Informace: Saša Brojírová, +420 475 226 163.

Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 15 000 Kč

Číšníci a servírky Číšník/servírka. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Míst výkonu práce: restaurace u Kováře, Masarykova 115/182, Ústí nad Labem. , Požadujeme: vyučení v oboru nebo praxi v oboru. , Nabízíme: mzdu 15 000,- Kč. Nástup možný ihned. , Kontaktní osoba: Zdeněk Kubík, tel. 603887589. Pracoviště: Zdeněk kubík - 02: restaurace u kováře, Masarykova, č.p. 115, 400 01 Ústí nad Labem 1. Informace: Zdeněk Kubík, +420 603 887 589.

Kultura a sport - Kultura a sport Návrháři (grafici) reklamní, 15 000 Kč

Návrháři (grafici) reklamní, komerční, propagační Grafik. Požadované vzdělání: nižší střední. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Masarykova 238/157, Kliše, Ústí nad Labem., Náplň práce: tvorba navrhu webovych stránek, zpracováni grafiky pro webove stránky, graficke návrhy banneru a tištěné grafiky photoshop, fireworks a illustrator vyhodou, zpracovani grafiky pro tisk., Nabízíme: mzdu 15 000 - 35 000,- Kč., zvláštní prémie., Kontakt: životopis na uvedený e-mail.. Pracoviště: Realstav invest s.r.o.úl, Masarykova, č.p. 238, 400 01 Ústí nad Labem 1. Informace: Luciano Pagani, +420 777 563 763.

Věda a výzkum - Meteorologové Meteorolog - prognostik. Požadované 21 400 Kč

Meteorologové Meteorolog - prognostik. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 21400 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Kočkovská č.p. 2699/18, Severní Terasa, Ústí nad Labem., Popis činnosti:, " Tvorba regionálních předpovědí počasí pro Ústecký a Liberecký kraj,, " podíl na výstražné službě ČHMÚ (SIVS),, " provoz Smogového varovného a regulačního systému,, " provoz Hlásné a předpovědní povodňové služby (ve spolupráci s našimi hydrology), , " podíl na rozvoji předpovědního pracoviště,, " práce v nepřetržitém provozu (denní a noční nepřetržité služby),, " podíl na popularizaci oboru (občasné exkurze, debaty, přednášky)., Požadujeme:, " MFF UK (KFA) nebo VŠ vzdělání přírodovědného směru s předmětem meteorologie/klimatologie ve studijním programu,, " znalost anglického jazyka minimálně na pasivní úrovni,, " pokročilé zvládnutí práce na PC (OS Windows, Linux, speciální SW),, " zdravotní způsobilost pro nepřetržitý provoz,, " schopnost týmové práce, nekonfliktní jednání,, " ochotu se dál průběžně vzdělávat., " Speciální znalosti (Python, statistický program R, práce s GISy) výhodou!, Odesláním dokladů, v souladu se zákonem č.101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů v platném znění, poskytuje uchazeč souhlas se zpracováním osobních údajů obsažených v těchto dokladech., Nabízíme:, " pracovní poměr na dobu určitou (1 rok, s předpokladem prodloužení),, " plný úvazek,, " pracovní dobu 37,5 hod. týdně (po zařazení do nepřetržitého provozu),, " zázemí příspěvkové organizace, stravování, vzdělávání, 5 týdnů dovolené, příspěvek FKSP, 5 dnů indispozičního volna,, " plat podle NV ČR č. 341/2017 Sb. (příloha 1) a ZP ČR č. 262/2006 Sb.,, " zajímavou práci se zajímavými lidmi, tvůrčí, nemonotónní,, " možnost odborného rozvoje., Pracoviště:, Český hydrometeorologický ústav, pobočka Ústí nad Labem, Kočkovská 2699/18, 400 11 Ústí nad Labem - Kočkov, Datum nástupu:, Červen 2018 (možnost dohody)., Kontakt:, Mgr. Martin Novák, 472 706 048, 602 410 495, novakm@chmi.cz. Pracoviště: Český hydrometeorologický ústav, příspěvková organizace - 02: ústí nad labem, Kočkovská, č.p. 2699, 400 11 Ústí nad Labem 11. Informace: Martin Novák, +420 472 706 048,472 706 011.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Silný vítr shodil stánek na Mírovém náměstí.
1

Vítr si pohrál se stánkem na Mírovém náměstí

Obyvatelé ubytovny Modrá opouštějí své dosavadní bydliště.
1 17

Ústí může přijít o desítky milionů korun na sociální byty

Zoopark prodává užovky a agamy, ústecká zoo zase velké želvy a trnuchy

Ústecký kraj /FOTO/ - Podkrušnohorský zoopark v Chomutově nabízí lidem k prodeji druhy, jejichž chov není příliš náročný. Stejná praxe je poměrně obvyklá i v dalších zoologických zahradách.

Odpojil bratrance od přístrojů v nemocnici. Za pokus o vraždu dostal podmínku

Ústí nad Labem - Tři roky vězení s podmíněným odkladem na pět let. Takový trest si za pokus vraždy odnesl ve středu 18. července od krajského soudu v Ústí nad Labem František Rajz. 

Největší počet nehod v kraji za první pololetí byl na Ústecku

Ústecký kraj - Celkem 5179 dopravních nehod vyšetřovala policie v prvním pololetí roku 2018 na silnicích Ústeckého kraje.

Radní uvolnili peníze pro dětská hřiště, označení šikmé věže a údržbu komunikací

Ústí nad Labem - Rada města schválila na mimořádném zasedání tento týden rozpočtové opatření, na jehož základě se pro odbor dopravy a majetku uvolní téměř pět milionů korun.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT