VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lucie si užívá Kvasku i úspěch výběru hitů

ÚSTÍ NAD LABEM - Zpěvačka Lucka Vondráčková, interpretka hitů jako Vítr, Markytánka či Strach, je také úspěšnou herečkou filmovou, divadelní i muzikálovou.

6.8.2007
SDÍLEJ:

Lucie VondráčkováFoto: DENÍK/Radek Strnad

Ač právě vydala úspěšné výběrové 2CD Pelmel 1993 – 2005, které se vyšplhalo na 1. místo ústecké hitparády, od hodiny by mohla dělat ošetřovatelku medvědů v zoo. Opravňuje ji k tomu certifikát, který získala v Ústí. I proto jsme se jí zeptali:

Máte spíš ráda kočky. Jak jste přišla k roli ošetřovatelky medvědů?

Nejdřív to vypadalo, že přijedu do Ústí na Den se slony. Ten nevyšel, protože jsem měla práci, takže mě pozvali na Medvědí den. Miluju med a medvědi jsou také šelmy – stejně jako mé oblíbené kočky.

Jak jste to „krmení“ prožívala?

Med byl hodně tekutý, ze stromů kapal dolů. Tak doufám, že si medvědi trošku pochutnali. Bavilo mě to, zkusila bych si to klidně znovu.
A ty nebezpečné vosy?

To byly chudinky, ty se ve kbelíku topily. Ale zase utopit se v medu je docela dobrý.

Brala byste medvěda malajského domů? Mít ideální podmínky?

Já myslím, že by asi medvěd nebral mě domů. Tady jim je fajn. Je jich tu víc, je to lepší – když tu mají kámoše.

Měla jste jako malá oblíbeného medvídka? A máte ho dodnes?

Já vždycky milovala plyšové médi, hlavně ty, co si na ně můžete dát hlavu. Ale ještě lepší byl obrovský kocour, protože ten si dělal méďu ze mě. Já byla menší a on si vždy ustlal na mém obličeji. Vždycky ráno se po něm prošel a sednul si na mě, bylo to super.

Točila už jste se zvířaty?

No jo. Filmaři o mě vědí, že mám ráda zvířata a že s nimi nemám problém. Takže jsem hrála princeznu, která má rotvajlera, pak jsem jako Malvína měla osla, se kterým jsem putovala světem, a loni jsme točili pohádku, kde mám svoje poštovní holuby. Vždycky si na mě vymyslí nějaké zvířátko – a já s ním pak kámoším a mám ho ráda.

Zpíváte v muzikálu Tajemství i ve filmu a na CD Kvaska. Je pro vás práce s Danem Landou zajímavá?

Mě jeho práce vždycky zajímala, provokovala ve správném slova smyslu. Spolupracovat s ním je zážitek, je to pro mě až magická zkušenost.

Jiří Pomeje plánuje točit podle Tajemství film. Zajímala by vás role v něm? Či na ni máte – díky účasti v muzikálu – právo?

Právo herec nemá jaksi na nic. Na to už si pomalu zvykám, že – na rozdíl od zpívání a točení klipů, které jsou přesně v mé produkci a režii – je člověk u herectví závislý na tom, kdo mu zavolá. To mi nevyhovuje, ale je to asi vykoupení toho, že můžete hrát úžasné osudy a prožívat jiné životy. Ráda dělám věci, nad kterými mám kontrolu. Takže určitě! Elišku mám ráda, ale věci jsou vždy tak, jak být mají.

V Kvasce hrajete zpěvačku Karin. Byla ta role pro vás neobvyklá?

Mě to natáčení hodně bavilo Mám ráda projekty, kvůli kterým se musím učit nové věci a mají silný příběh. Tady byla spousta nových choreografií, nové písničky, vše to hrálo dohromady. Podobně teď v Nemocnici. Musím makat na aerobik sestavě, která je hodně drsná a náročná, a přitom hraju prima holku.

Mám ráda role, kde ta holka, kterou hraju, může být zároveň moje kámoška, chápu ji. Nemusím se vším, co dělá, souhlasit, ale respektovat to.

Hudba Kvasky je dost rocková. Je nejtvrdší, kterou jste kdy zpívala?

To začalo už na Excaliburu, ke kterému dělal muziku Michal Pavlíček. Už tam jsem se dotkla rockovější struny. A pak jsem dělala CD Mayday. Víc experimentální než obvykle a s hodně kytarami. Někdy je to pěkný nářez. Hledala jsem svoje hranice.

Jste Danovi za něco vděčná? Může si ke spolupráci vybrat kohokoli…

Když s někým spolupracujete, je to vždy oboustranné. Je to tedy – doufám – potěšení na obou stranách.

Překvapeně jsem zjistil, že jste dabovala hrdinku v animovaném hororu Mrtvá nevěsta i v komiksovém thrilleru Sin City. Je ideální, když si člověk film užívá a nezjistí, že postavu dabuje někdo známý?

Pro mě to, co jste řekl, je vyznamenání. To je vlastně trochu cílem dabingového herce, aby neměl hlas tak charakteristický, aby nekazil divákovi požitek. To by bylo kazisvětování. Takže děkuju, protože já dabing miluju. A snažím se stávat v hlase téměř neviditelnou, splynout s postavou.

Máte i šílený zážitek z dabingu?

Mám moc ráda animované věci. Třeba Artura a Minimoje, a taneční filmy jako Let´s dance. Zvláštní jsou role, které se vám v něčem fyzicky podobají tak, že si vás pak diváci trochu zaměňují s postavou.. Nejvíc se mi to stává s Al ze seriálu Krok za krokem. To byl můj úplně první dabing. Al je taková, prostě podobná jako já. Vlastně já jsem podobná jí.

Nutil vás Karel Janák ve Snowboarďácích běhat skoro nahou ve sněhu, nebo to byl trik?

Žádný trik, to bylo strašný! To bylo už asi kolem druhé v noci, my se s Bárou Seidlovou a Martinou Klírovou styděly a byla nám zima. Ta sauna naprosto nebyla vytopená, tam byla zima snad větší než venku a jen se z nějakého zařízení kouřilo, aby to vypadalo. Prostě podvod.

A my si řekly, tak jo, jdem do toho – ale bereme prostěradla. A pak nás ještě čekala scéna, kde se s Bárou pereme o Jíru Mádla. V té (nevytopené) sauně. To tedy byla noc!

Bylo těžké udělat výběr hitů na přání fanoušků jako dvojalbum?

Mohlo to být jedno CD, to že vzniklo dvojCD ale bylo nutné. Pořád se přidávaly další a další písničky. A ještě tahle, ta je taky krásná, tu mám nejradši.

Navíc jsem přidala Pavlíčkovu Morganu z Excaliburu a Vodu s Prowizoriem. Tu baladu mám moc ráda, dokáže člověka hodně emotivně zasáhnout. To bylo hlavní kritérium pro výběr všech písní. Pelmel je takový hrající superdárek.

Pelmel se jmenuje CD proto, že nenabízí jen vaše sólové nahrávky?

Taky. Chtěla jsem, aby tam byla jasná linie od roku 1993, aby bylo vidět, odkud jdu a kam směřuju. Aby se mohli posluchači identifikovat jak s muzikou, tak s myšlením.

I za svými prvními písničkami z CD Marmeláda si stojíte?

Jasně, mám je ráda. Moje písničky vždy naprosto přesně odrážely to, co jsem v tom období prožívala. Co jsem řešila, co mě bavilo a těšilo. Naopak mě teď ještě víc baví poslouchat Marmeládu, protože slyším samu sebe ve 13ti letech. Je to legrační. Můžu se tak do té doby na chvilku vrátit, je to super cesta časem.

Kterou z novějších písniček si dnes nejvíc užíváte? A proč?

Mám hrozně ráda věci z desky Boomerang, protože pro mě prolomila některé ledy. Spousta lidí ji objevilo a zpětně zjistilo, že už zpívám delší dobu. (smích) A tak si pak pořídili i Mano, Mayday a další. To se mi zdá hrozně hezký.

Jsem ráda, že Vítr, Úplně down a další věci z Boomerangu unesly tíhu všech možných srovnání v téhle rychlé době. Protože jsou i písničky, které jsou hezké, ale tak křehké, že ten nápor nesnesou. Na to, aby z nich byl 1. singl pro rádia a klip, jsou moc subtilní. Ale tohle CD bylo silné a nedalo se.

Doporučila byste některou romantickým duším či zamilovaným?

Těch je na Pelmelu hóódně. Třeba Voda je pro zamilované, je to navíc duet holka – kluk, což je vždycky fajn. Ale asi nejvíc vždycky zasáhne Strach, a já mám nejvíc ráda Malou mořskou vílu. Ta je, myslím, z roku 1996.

A co pro diskotéky?

Určitě Vítr, na ten se dobře tancuje, a starší Kdy jindy než teď. Ale být dýdžej na diskotéce, tak bych tam jako recesi dala Marmeládu. Ta hodně dobře tepe a je to legrační. (smích)

Který videoklip vám dal nejvíc zabrat? A jak?

Určitě Markytánka, protože to je hluboká písnička. Točili jsme v kostele a tam je celkově pocit posvátnější, než jinde. Není to věc jen na jedno poslechnutí. Je omamná a velkolepá. A já chtěla, aby to odrážel i její videoklip. Proto jsem přizvala ke spolupráci i skvělého kameramana Vladimíra

Smutného, který s námi dělal už klipy Strach a Páže.

Je Vítr udělaný trikově? Nebo bylo jeho natáčení dobrodružství, risk?

Bylo riskantní. Karel Janák přišel s nápadem, že budeme točit na střeše, nebo na jedoucím vlaku. Zvolila jsem to míň riskantní, protože střechy byly úplně pod ledem.

Ale pak jsem zjistila, že je to prašť, jako uhoď. Vagón byl zledovatělý taky a ještě k tomu v pohybu. (smích) Jezdili jsme z Prahy do Slanýho a zpátky, sice tam kolem mě není sníh, ale byl šílený mráz. Nakonec jsem byla ráda, že se musím hýbat, že musím tancovat. Jinak bych tam asi stála přimrzlá dodnes.

Co by dnes pro vás bylo jinak, nemít autorské zázemí v rodičích, mamince textařce a otci hudebníkovi?

Všechno by bylo jinak. Děláme spolu od první desky, jsme už na sebe hodně napojení. Když na něčem pracujeme, děláme 24 hodin denně. A to nejde s někým, kdo tím nežije tak jako vy.

Je moc těžké najít spolupracovníky, kteří přemýšlí jako vy. Dochází tu k naprosté symbióze. Ale taky dávám pozor, co se děje kolem, a hledám i jiný lidi, se kterými chci spolupracovat. Je to zpestření i našeho týmu, může přinést další energii, myšlenky a nápady. V Čechách je hodně šikovných lidí.

Co chystáte?

Teď budu trávit týden v Brně na hradě, kde hrajeme Othella. Potom přejedeme do Prahy na Hrad, tam budeme pokračovat až do 14. září.

Mezitím se budu zabývat muzikou. Teď jsem trochu perplex z výsledků a úspěchů Pelmelu v hitparádách. Říkala jsem si, že to bude taková „tichá deska“, že si ji budou fanoušci nacházet postupně a spíš tichou poštou. Žádná obr reklamní pecka. No a ona je najednou v čele našich hitparád a moc si tam lebedí. Mám z toho velkou radost a držím jí palce.

6.8.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební a provozní elektrikáři 22 000 Kč Stavební a provozní elektrikáři Provozní technik - elektrikář. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: místo výkonu práce: OC FORUM Bílinská č.p. 3490/6, Ústí nad Labem., Náplň práce: , * Zajištění technické správy budovy, * Běžná údržba objektu včetně drobných manuálních oprav, * Pravidelné kontroly technologií (chlazení, elektro, vzduchotechnika …), , Požadujeme:, * Elektro vzdělání, * Vyhlášku 50 min. §6 podmínkou, * Praxe na obdobné pozici výhodou, * Manuální zručnost, * Spolehlivos všestrannost, zodpovědnost, Nabízíme:, Široký výběr zaměstnaneckých výhod například :, * bonus za přivedení ( doporučení ) zaměstnance, * zvýhodněné volání pro celou rodinu, * vánoční soutěže o hodnotné ceny, * akce zaměstnanec roku, * Náborový příspěvek 10.000 ,- kč vyplacený po zkušební době...., Pracovní doba:, všední dny, * ranní 7:00 - 15:30, * odpolední 12:00 - 00:00, občas směna o víkendu:, * denní 8:00 - 20:00, Kontakt:, * osobně OC Forum - kontaktní osoba OM Jan Miler. Pracoviště: Special service international, spol. s r.o. - úl, Bílinská, č.p. 3490, 400 01 Ústí nad Labem 1. Informace: Irena Franková, +420 725 770 892. Výroba - Výroba Montážní dělník 19 000 Kč Montážní dělníci výrobků z pryže a plastů Operátor výrobní kontroly. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Předlická 460/22, Předlice, Ústí nad Labem., Náplň práce:, Vstupní, mezioperační a výstupní kontrola výrobků , Základní orientace v technické dokumentaci, Požadujeme: , Písemnou znalost angličtiny , Dobré komunikační dovednosti, Schopnost práce v týmu i samostatně, Zodpovědný přístup k práci, Pečlivost, důslednost a schopnost věc "dotáhnout" do konce, Nabízíme: , Mzdu 19 000,- Kč., Pracovní smlouvu na dobu neurčitou, Jazykové kurzy a další vzdělávání hrazené firmou, Benefitní program - 500Kč/měsíc na sport, kulturu, zdraví, Stravenky, Práci v malém kolektivu, Zázemí stabilní společnosti, v ČR od roku 2004, Kontakt: PO-PÁ od 08:00 do 15:00 hod. telefonicky si sjednat osobní jednání.. Pracoviště: Materialise s.r.o., Předlická, č.p. 460, 400 01 Ústí nad Labem 1. Informace: Darina Šrámková, +420 474 720 005,724 322 030. Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Asistenti učitelů 14 800 Kč Asistenti učitelů Asistent pedagoga. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14800 kč, mzda max. 18900 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Školní 87, 403 23 Velké Březno., Požadujeme: středoškolské vzdělní, absolvovaný kurz asistenta pedagoga., Nabízíme: zkrácený pracovní úvazek na 30hod/týdně, platové podmínky 14 800 - 18 900,- Kč., podnikové stravování., Kontakt: v případě zájmu svůj profesní životopis zašlete na e-mail skola.vb@ustipost.cz, nebo na tel. čísle 475228757 PaedDr. Jan Darsa.. Pracoviště: Základní škola velké březno, okres ústí nadlabem, příspěvková organizace, Školní, č.p. 87, 403 23 Velké Březno. Informace: Jan Darsa, +420 475 228 757. Doprava a logistika - Doprava a logistika Dispečer 18 000 Kč Dopravní dispečeři Asistent/ka dispečinku s NJ. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Smetanova č.p. 683,Chabařovice., Pracovní náplň:, Vedení obchodní administrativy - vytváření cenových nabídek, zadávání dat do systému, příprava podkladů a zpracování korespondence, organizace a plánování schůzek, příprava pro jednání s obchodními partnery aj., Telefonické jednání se zákazníky a dopravci, udržování dobrých obchodních vztahů, Rozšiřování portfolia zákazníků/dodavatelů, Vyřizování úkolů a přidělené agendy, zajištění provozních záležitostí, příprava podkladů pro dispečery, Profil uchazeče:, Ukončené SŠ, příp. VŠ vzdělání (nejlépe obchodního/logistického/pedagogického směru), Znalost německého jazyka min. na úrovni B2 podmínkou, výhodou znalost AJ, Řidičský průkaz sk. B , Znalost práce na PC (MS Office, Internet), Samostatnost, komunikativnost, spolehlivost, zodpovědnost, časová flexibilita, Dobré organizační schopnosti, Schopnost pracovat v kolektivu (open space), Nabízíme:, Motivující finanční ohodnocení včetně cílených odměn a benefitů, sociální program, firemní akce, sick days, jazykové kurzy, náborový příspěvek aj., Perspektivu profesního a osobního růstu, Nástup možný dle domluvy , Zajímavou práci v profesionálním a přátelském kolektivu, Příjemné a moderní pracovní prostředí v sídle společnosti v Chabařovicích , Kontakt: hlásit se osobně na uvedené adrese.. Pracoviště: Zdemar czech s.r.o., Smetanova, č.p. 683, 403 17 Chabařovice. Informace: Denisa Gaislerová, +420 725 215 533.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Volební seriál Deníku pokračuje! Představíme pět měst a lídry všech kandidátek

Fabiána Bytyqi si splnila sen. Ústecká boxerka zvládla životní bitvu v ringu a stala se profesionální světovou šampionkou prestižní organizace WBC.
88

Šampionka Bytyqi: S trenérem půjdu na panáka a s pásem budu spát týden

FOTO: Zažít Střekov jinak byla radost plná dobrot, příběhů a šikovných dětí

Ústí nad Labem – Vlastnoručně upečené koláče a buchty, pohádky, recitace dětí z Domova v Truhlářové a radost těch nejmenších. Tak vypadala třetí sousedská akce, kterou pro svoji čtvrť připravil v sobotu odpoledne a v podvečer nadšený akční spolek Střekovské matky.

Teploty spadnou pod deset stupňů, ve druhé polovině týdne vystoupají k dvacítce

Ústecký kraj - Rtuť v teploměru klesne tento týden v České repubice i pod deset stupňů Celsia. Kolísání teplot pak bude pokračovat. Ve druhé polovině týdne totiž teplota zase stoupne až na 20 stupňů a v dalších týdnech opět klesne.

Ptejte se on-line Radima Bzury, jedničky na kandidátce Svobodní a nezávislí

Ústí nad Labem – Na otázky čtenářů Deníku bude ve středu 26. září od 13.00 odpovídat Radim Bzura, který je jedničkou na kandidátce Svobodní a nezávislí. 

FOTO: Žernosecké vinobraní nalákalo na tradice a Koláře

Velké Žernoseky – Žernosecké vinobraní je akcí, která se v obci traduje s malými přestávkami již od konce druhé světové války. V pátek 21. a sobotu 22. září opět nalákalo do malebné vinařské vesničky několik tisíc lidí. Program začal v pátek otevřením stánků, pouťových atrakcí a šenků s burčáky a místními víny. Návštěvníkům zazpíval Pavel Novák a večer prošel obcí průvod s loučemi.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT