Po úspěchu minulých ročníků nebylo pochyb, že i toto léto musí Rytmus pro Evropu pokračovat. Minulý rok našlo 23 mladých lidí ze čtyř evropských zemí (Německo, Rakousko, Polsko a Česko) znovu cestu do severočeských Řehlovic, kde společně trávili dva týdny.

Většina účastníků jezdí na rytmus již pravidelně, vždy se však najdou i tací, kteří zde teprve získávají první zkušenosti.

Kulturní centrum Řehlovice, které se rozkládá na pozemku bývalého statku, je ideálním místem pro setkání mládeže. Na rozlehlém pozemku se vždy dalo najít místo, kde lze bubnovat i pozdě v noci, bez toho, aby to někoho rušilo.

Nejdůležitějším bodem programu jsou samozřejmě bubnovací workshopy, které se konají skoro každý den ve dvou skupinkách – začátečníci a pokročilí.

V minulosti byly vedené velmi zkušenými bubeníky, ale částečně je vedli i účastníci sami. Samozřejmě se bubnovalo i mimo workshopy a nejednou se při session hrálo až do brzkých ranních hodin.

V programu se však vždy najde místo i pro další aktivity, jakými jsou výlety a různě tématicky zaměřené zábavné večery a tak se zájemci jistě mají na co těšit.

Celý workshop by měl být zakončen 24. srpna koncertem na Lidickém náměstí, kde hudebníci zahrají něco ze skladeb, které si na workshopu nacvičí.