O tom, co známé osobnosti (ne)baví, jsme si tentokrát povídali s ředitelem ústecké zoologické zahrady – Mgr. Tomášem Krausem.

Jak nejraději odpočíváte? Co například televize?

Na odpočinek mi prakticky nezbývá čas a když, tak se jdu rekreačně projet na kole. S mým čtrnáctiletým synem Vojtěchem jsme nyní začali hrát golf, ale zatím jen zkušebně. V mládí jsem rád jezdil na skály, ale nyní na to nemám moc času . Pokud mi to opravdu vyjde, dávám přednost pasivnímu odpočinku, pomáhá mi to k dobrému spánku. Televizi však sleduji opravdu jen zřídka, hlavně publicistické seriály, zprávy a události, většinou na ČT1.

Co vás v poslední době nejvíce pobavilo, například z filmů?

Příjemně jsem se pobavil na světové premiéře filmu Bestiář v ústeckém Domě kultury. Byla to jedinečná událost, současné téma. Překvapilo mě, že byla celkem malá návštěvnost.

Jakou knihu byste si vzal na dovolenou?

Vybrat si knihu na dovolenou je těžké. Nejraději mám science–fiction, snad bych si znovu přečetl některou z nich.

Setkal jste se někdy s nějakým špatným zážitkem? Jak jste se s ním vyrovnal?

Abych někomu něco doporučoval, to bych neudělal. Podle mě si každý člověk musí udělat svůj vlastní názor, ať už se to týká filmu, divadla, knihy, nebo čehokoli v životě.

Kam letos pojedete na dovolenou?

Již 10 let jezdíme s celou rodinou na stejné místo, a to do Chorvatska, do vesnice Blace. Je to nádherné místo, všichni ho milujeme. Moc se tam těšíme, setkáváme se tam i s přáteli.

Které místo byste v nejbližším okolí doporučil k výletu?

Určitě Tiské stěny. Stále mě poutají vzpomínky z dětství. Navíc je tam krásně a myslím, že je to ideální místo k relaxaci pro celou rodinu.