Po absolvování mosteckého gymnázia studoval Vláďa Hron Pedagogickou fakultu v Ústí nad Labem. Poté se živil jako učitel, hudebník a DJ. V letech 1989 – 1993 působil jako loutkoherec Divadla rozmanitostí v Mostě, odkud přešel do rádia Most, kde tři roky působil jako moderátor a režisér reklamy.

Od roku 1998 Vladimír působil jako bavič na volné noze, hostoval v mnoha zábavných pořadech po celé ČR. V červnu 2000 se dočkal svého prvního vystoupení před televizní kamerou. Byla to kamera ČT a Vláďa vystupoval jako host zábavného pořadu Šance.

V roce 2001 již má Vláďa Hron vlastní TV pořad na České Televizi – Jsou hvězdy, které nehasnou. V prosinci následujícího roku moderoval Silvestrovský pořad společně s Jiřinou Bohdalovou. V únoru 2004 se Vláďa Hron prvně stává vítězem v televizní anketě TýTý – v kategorii moderátor zábavných pořadů.

V únoru 2005 má premiéru nového televizního pořadu – Hvězdy letí do století a v květnu Vladimírovi vyšlo první sólové album Zpívám.

Červen 2005 znamená pro Vláďu Hrona první vítězství v hitparádě ČRo1 – Radiožurnál „Česká 12“ se skladbou „Když trápení je dvou“. V prosinci byl pořad Hvězdy letí do století nahrazen zcela novou show Abeceda hvězd, která volně navazuje na oblíbený pořad Abeceda, známý z 80. let. V březnu 2006 převzal Vláďa Hron od ČRo1 Radiožurnálu ocenění Platinová česká dvanáctka za vítězství skladby „Když trápení je dvou“ v hitparádě Česká 12.

V následujícm roce obsadil v kategorii zpěváků ankety TýTý skvělou bronzovou pozici. V únoru letošního roku získal Vladimír v pořadí již druhé ocenění platinovou Českou 12 za vítězství s písní Romeo pod balkonem a v březnu získal vítězství v televizní anketě TýTý, kategorie „Osobnost televizních zábavných pořadů“.

 

Labské léto 2007, sobota 25. srpna, začátek ve 12.00 hodin.

Na 5. ročníku festivalu pro celou rodinu letos zahrají: Mňága a Žďorp, Ready Kirken, Kamelot, Žlutý pes, Wabi Daněk, Petra Janů, Peter Nagy a Indigo. Návštěvníci se mohou těšit také na kolotoče a zábavné soutěže pro celou rodinu.