S Hankou Zagorovou a Standou Hložkem jste v jedné písni zpíval „…ahoj léto, ahoj prázdniny…“. Labské léto, na kterém v sobotu 25. srpna v Letním kině vystoupíte, je „rozlučkou“ s prázdninami. Jak jste ty letošní prožil vy?

Krásně. Pracovně i odpočinkově. Do poloviny července jsem měl sérii open air komorních koncertů a dokončoval jsem dvojalbum čtyřiceti největších hitů, které vychází 3. září. Pak jsem trávil léto s rodinou na letním bytě, byl mimo jiné v zábavním parku u Frankfurtu, v zoo ve Dvoře Králové a hodně chodil po lese. Sezonu jsem zahájil koncertem 24. srpna na zámku v Lysé nad Labem.

Na které prázdniny či dovolenou vzpomínáte nejraději?

Každé prázdniny zatím stály za to. Pořád ve mně přetrvává ten pocit z doby, kdy se daly hodit školní starosti za hlavu. Vlastně to mám tak pořád.

Jste zastáncem toho prodloužit si léto a odjet na podzim za sluncem nebo se ohřát třeba v lednu v Karibiku?

Určitě, mně stačí babí léto v okolí Sečské přehrady.

Máte cestovatelský sen?

Ano, ale jednodušší bude, když řeknu, kam nemusím. Jihovýchodní země mi stačí poznávat jen prostřednictvím dokumentů. Osobně bych se tam nevydal.

Letní kino v Ústí nad Labem vás uslyší se Stanislavem Hložkem. Co se vám vybavuje před vystoupením (nebo po) s někdejším kolegou?

Nic zásadního, pravidelně se na jevišti potkáváme tak jednou až dvakrát do roka a je to pro mě příjemné zpestření jídelníčku.

Fanouškové předpokládají, že dojde i na Holky z naší školky. Chodil jste do školky?

Do školky jsem chodil, ale prý jsem trávil většinu času v kuchyni a hrál si s hrnci. Já nikdy nebyl kolektivní týpek.

Vybavíte si jména holek z „vaší školky“ ? Vídáte se s některými ještě dnes?

Tak to už je sci-fi.

Jak dlouhé bude vystoupení dvojice Kotvald - Hložek? Zazpíváte i písně z vaší sólové dráhy?

Kolem jedné hodiny a samozřejmě v něm budu i za Petra Kotvalda. Bude to takový výlet písněmi – hity, které jsem „potkal“.

Hlasujte, prosím, v anketě níže!