VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kamenné divadlo se ohlíží za sezonou

ÚSTÍ NAD LABEM - Současné dění v Severočeském divadle opery a baletu je úzce spjaté s jeho ředitelem Tomášem Šimerdou. Mužem, který právě před rokem přišel do Ústí a vzdal se tak vedení televizního Mezinárodního filmového festivalu Zlatá Praha.

29.8.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: archiv VLP

Jak s odstupem týdnů hodnotíte uplynulou sezonu?

Rozhodně jako úspěšnou.

Co se povedlo nejlépe?

Myslím, že všechny premiéry byly dobré, ale přece jen největší radost jsem měl z úspěchu West Side Story, protože s muzikálem mělo divadlo minimální zkušenost, a tento titul je navíc ve svém žánru pokládán za jeden z nejnáročnějších.

Je i něco, co nevyšlo? A proč?

Rozhodně se nedá říci, že by něco nevyšlo po umělecké stránce. Mrzí mne ale hodně malá návštěvnost baletních inscenací. Přitom obě baletní premiéry uvedené v uplynulé sezoně měly vynikající uměleckou úroveň! Svou roli však pravděpodobně sehrála skutečnost, že jsme vzhledem k zahraničním zájezdům, sjednaných před mým nástupem, nemohli tyto inscenace uvádět ve vhodných termínech. V plánu příští sezony se to pokoušíme napravit.

Osvědčilo se uvádění představení v blocích? Je to přeci jen pro Ústí novinka…

Bezesporu se osvědčilo, a to jak ekonomicky, tak umělecky. A těší mne, že jsem nezaznamenal z řad diváků žádnou reakci, která by s touto novinkou vyjadřovala nespokojenost.

Zalitoval jste někdy, že jste funkci v Ústí vzal?

Ne, tato práce mne zatím uspokojuje a naplňuje a já doufám, že mi toto zaujetí ještě pár let vydrží.

Déšť vám zrušil představení Prodané nevěsty. Vyplynulo z toho nějaké poučení pro příště?

Musím poopravit vaší otázku: kvůli dešti jsme museli představení předčasně ukončit. Odehráli jsme však dvě ze tří jednání této opery. V podstatě nás však tato situace nijak nezaskočila. Věděli jsme, že případný déšť může konání představení ohrozit. Neměli jsme však finanční prostředky na to, abychom jeviště – a to zejména orchestřiště – zastřešili.

Bude určitě příště v případě oper v Letním kině? Které přichází v úvahu a kdy se o všem definitivně rozhodne?

V plánu naší příští sezony s představením v Letním kině počítáme. Uskuteční–li se však opravdu, to bude záležet na tom, podaří–li se získat finanční prostředky. Z příspěvku, který dostáváme od zřizovatele na naší činnost, mimořádné náklady s takovou akcí spojené nejsme schopni uhradit.

Divadlo nemá dost peněz tak, jako každý rok. Co s tím? Uvažujete už o dalších změnách, redukcích a podobně? A jsou vůbec reálné?

Naše divadlo má dnes o dvacet zaměstnanců méně, než mělo při mém nástupu. Tím považuji personální změny za ukončené.

Máte za sebou rok ve funkci. Co vám ten rok dal a vzal? Ústí přeci jen není Praha, a dokonce ani Brno, kde jste už působil.

Dal mi zejména zjištění, že snaha dělat poctivě svojí práci, a tedy usilovat o dobré divadelní představení, z ústeckého souboru nevymizela. Zažil jsem nejeden krásný večer ve vyprodaném hledišti. A myslím, že svojí úrovní se některá z těchto představení s Prahou či Brnem mohou klidně srovnávat.

Můžete být konkrétní?

Mám na mysli zejména Wagnerova Bludného Holanďana a Bizetovu Carmen. Pokud jde o již zmíněnou West Side Story – o té neváhám prohlásit, že naše inscenace byla lepší než kterákoliv z inscenací uváděných ve vámi vzpomínaných městech!

A co vám tento rok vzal?

Samozřejmě jsem trávil méně času s rodinou, kterou mám v Praze. A také jsem bohužel musel odmítnout několik nabídek na práci v České televizi. Ale s tím vším jsem počítal, když jsem do Ústí nastoupil. Takže si nestěžuji – jen konstatuji v rámi odpovědi na vaší otázku.

Jak reálná je v současnosti dostavba objektu divadla?

Vím, že vedení města se touto otázkou intenzivně zabývá, ale pro bližší informace se budete muset obrátit tam.

Jaké o ní máte představy? Co by měla divadlu přinést?

Především bychom měli veškeré provozy pod jednou střechou. Zatím jsme nuceni využívat několik starých nevyhovujících budov.

29.8.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Doprava a logistika - Doprava a logistika Ostatní pracovníci v dopravě 96 Kč

Ostatní pracovníci v dopravě a přepravě Staničník lanové dráhy. Požadované vzdělání: střední nebo střední odborné bez maturity a bez vyučení. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 96 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místro výkonu práce: Ústí nad Labem., Požadavky na pozici:, . ukončené střední vzdělání, . bezproblémová komunikace v českém jazyce, znalost světového jazyka výhodou, . uživatelská znalost práce s PC (MS Office), . trestní bezúhonnost, . časová flexibilita – plán směn dle potřeb zaměstnavatele, zejména v pracovních dnech, . loajalita, příjemné vystupování, odolnost vůči stresu, zodpovědnost, pečlivost, . manuální zručnost pro práci s penězi, . praxe s pokladnou výhodou (hotovostní prepážka), . negativní výpis pohledávek z přepravy, Náplń práce:, . odbavování cestující veřejnosti, . prodej jízdenek a upomínkových předmětu, . odpovědnost za svěřenou hotovost a tržby, . odpovědnost za bezpečnost v provozu lanové dráhy, . kontrola dodržování kázně cestujících, . informacní činnost, . udržování čistoty a provádění úklidu stanovište a prostor stanic lanové dráhy, Nabízíme:, . zázemí stabilní společnosti , přijemný kolektiv, . práci dle domluvy, směnný provoz, . stejnokrojové vybavení, stravenky v hodnote 80 Kč - plně hrazené zaměstnavatelem, . pojištění odpovědnosti za škodu z výkonu povolání - plně hrazené zaměstnavatelem, . dukladné zaškolení, pravidelné vzdělávání, . zajímavý výdělek, . možnost dlouhodobé spolupráce, Výcet požadovaných dokladu pro zařazení uchazečů do výběrového řízení:, . strukturovaný životopis zaměřený na průběh praxe, odborné znalosti a dovednosti, . výpis z evidence rejstříku trestu ne starší 3 mesíce, . kopie dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání, případně další doklady prokazující odborné vzdělání., Přihlášky včetně požadovaných dokladu je nutno doručit v zalepené obálce označené textem:, „Výběrové řízení – staničník lanové dráhy - NEOTVÍRAT“, do 26. 3. 2018 do 12:00 hodin na adresu:, Dopravní podnik města Ústí nad Labem a.s., Revoluční 26, 401 11 Ústí nad Labem., Vyhlašovatel si vyhrazuje právo výběrové řízení kdykoliv zrušit, a to i bez udání duvodu.. Pracoviště: Dopravní podnik města ústí nad labem a.s. - 01 (sídlo), Revoluční, č.p. 3088, 400 01 Ústí nad Labem 1. Informace: Lenka Rynešová, +420 475 652 106.

Právo - Právo Advokátní a ostatní koncipient 22 160 Kč

Asistenti soudců Asistent/ka soudce. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 22160 kč, mzda max. 33300 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Místo výkonu práce: Národního odboje č.p. 1274/26, Střekov, Ústí nad Labem., Požadujeme: dokončené vysokoškolské magisterské vzdělání v oblasti práva získané v ČR, trestní bezúhonnost, zdravotní způsobilost, právní praxe vítána, avšak není podmínkou, zaučíme i absolventy, nástup dohodou., Náplň práce: provádění úkonů souvisejících s rozhodovacími činnostmi při výkonu soudnictví v rozsahu vymezeném zákonem, pro přiděleného soudce výkon právních expertiz a dalších odborných právnických činností spojených s přípravou projednávání a rozhodování v konkrétních věcech a úkony svěřené jinak zvláštním zákonem vyššímu soudnímu úředníkovi., Nabízíme dále mimo zaměstnaneckých výhod: plat v platovém stupni dle započitatelné praxe se zařazením do 12. platové třídy dle Katalogu prací a po zapracování možnost osobního příplatku, sebevzdělávání prostřednictvím Justiční akademie, práci v mladém kolektivu, vstřícný přístup a pomoc při zaučení, možnost jmenování soudcem po složení justiční zkoušky a dovršení věku 30 let,společné kulturní akce v rámci justice, PP na dobu určitou na půl roku a poté na neurčito,, pravidelné odměny, stravenky, indispoziční volno ve výši 5 dnů, příspěvek na dovolenou, kulturní a sportovní akce z FKSP, bezúročené půjčky., Kontakt: telefonicky nebo e-mailem.. Pracoviště: Krajský soud v ústí nad labem, Národního odboje, č.p. 1274, 400 03 Ústí nad Labem 3. Informace: Eva Poláková, +420 477 047 257.

Administrativa - Pracovníci veřejné správy v oblasti sociálních a 17 360 Kč

Pracovníci veřejné správy v oblasti sociálních a jiných dávek Referent/ka nemocenského pojištění. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17360 kč, mzda max. 26110 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Revoluční č.p. 3289/15, Ústí nad Labem., Náplň práce: zpracování rozhodnutí v dávkových a jiných než dávkových věcech nemocenského pojištění. Zpracovává agendu spojenou se vznikem, trváním a ukončením pojistného poměru jednotlivých subjektů nemocenského pojištění. Provádí registraci zaměstnanců a zaměstnavatelů., Požadujeme:uživatelskou znalost MS Office včetně elektronické komunikace, výbornou znalost českého jazyka a dobré vyjadřovací schopnosti v písemném projevu, týmovou práci, flexibilitu, odpovědnost, preciznost, pro klientský přístup. , Nabízíme : platové podmínky 17 360 - 26 110,- Kč., pružnou pracovní dobu, 25 dní dovolené, 5 dní indispozičního volna, stravovací poukázky., Kontakt: zájemci mohou své životopisy zasílat na uvedený e-mail.. Pracoviště: Česká správa sociálního zabezpečení - okresní správa sociálního zabezpečení [682], Revoluční, č.p. 3289, 400 01 Ústí nad Labem 1. Informace: Soňa Hlaváčková, .

Výroba - Výroba Seřizovači 17 000 Kč

Seřizovači a obsluha ostatních obráběcích strojů (kromě dřevoobráběcích) Obráběč. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Smetanova č.p. 716, Chabařovice., Požadujeme: vyučení ve strojírenském oboru, praxi z výrobní společnosti., Nabízíme: mzdu 17 000 ,- Kč., dovolenou navíc, podnikové stravování, nástup možný ihned., Zájemci mohou své životopisy zasílat na uvedený e-mail.. Pracoviště: Ks cz motorservice s.r.o., Smetanova, č.p. 716, 403 17 Chabařovice. Informace: Andrea Žďárková, +420 475 303 111.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Na motoristy bez povinného ručení dopadá ruka zákona

Mýval odchycený v Teplicích.

Ochranáři bojují s invazními druhy živočichů

Ústecký extraligový hokejbal dostane po letech čekání nové šatny

Ústí nad Labem - Sportovní klub Elba DDM Ústí se dočká šaten, sprch a kotelny za téměř osm milionů. 

Z kombinézy do šatů. Čekala jsem, že spadnu a zabiju se, říká Olga Roučková

Ústecký kraj - Olga Roučková po Dakaru jezdí svůj mediální závod. Byla v Show Jana Krause, objevila se v Playboyi. 

FOTO: 24. ročník Plesu sportovců roztančil Dům kultury v Ústí

Ústí nad Labem – Jako hlavní host, respektive hosté, zde byla alespoň část zlatých hochů z Olympijských her v Naganu z roku 1998, či italský zpěvák David Mattioli.

Skoro čtyři hodiny denně. Televize Čechům ukusuje čím dál více volného času

Severní Čechy - Hlasy, které televizi po nástupu internetu věštily neodvratný ústup ze scény, se zatím nenaplnily. Naopak, počet zařízení schopných přehrávat televizní vysílání v českých domácnostech roste.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT